Profesor X a Captain Carter v druhém Doctoru Strangeovi?!

29.08.2021

Jen dozněly první ohlasy na trailer třetího Spider-Mana, internetem se prohnala další vlna spekulací.

Ve druhém Doctoru Strangeovi se totiž má objevit  Profesor XCaptain Carter. Zní to dost šíleně, ale v současné době je v MCU možné už prakticky vše. Když máte otevřené multiversum, můžete si dělat téměř cokoliv.

Pojďme se však podívat na to, odkud se tyto zvěsti berou a jak moc jsou pravděpodobné.

Začněme u Charlese Xaviera. O jeho návratu píše v současné době nejeden zahraniční server. Otázkou je, jak moc důvěryhodné tyto weby jsou, ale občas se některý z nich se svou informací trefí. Příkladem může být Giant Freakin Robot, který s předstihem sdílel například informaci o nových projektech ze světa Hvězdné brány - což se nakonec potvrdilo. Ale víte, jak to je. Když střílíte jednu teorii za druhou, občas se prostě trefíte.

Profesor X by se podle těchto dohadů měl připojit k Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Doctoru Strangeovi, aby chránil Zemi před šílenstvím přicházejícím z hlubin paralelních světů. Příběh by měl podle všeho obsahovat pasáž, kdy Strange spolu s Wandou rekrutují Xaviera do svého nově vznikajícího týmu. Do týmu, který komiksoví čtenáři mohou znát jako Ilumináty. Zápletka zní poněkud plytce a předvídatelně, což by mohlo být známkou toho, že si ji prostě někdo vymyslel. Ale když člověk vidí, co Marvel dokáže vymyslet ve čtvrté fázi (že Natašo), musí brát v potaz všechny možné varianty.

Pokud se ptáte, kdo by si měl Profesora zahrát, tak vám můžeme říct, že se nejčastěji skloňuje jméno Jamese McAvoye. Je tady však jedno velké „ALE". I když si je například Freakin Robot jistý, že se Profesor ve filmu objeví, o jeho představiteli informace nemá. Všichni předpokládají, že by v tomto případě měl z hlediska marketingu i věku největší přínos právě McAvoy, ale nikdo nevylučuje variantu, že se dočkáme nového představitele. Kdo ví...

Druhé jméno nepřekvapí asi nikoho. Marvel v rámci své kampaně dost zdůrazňoval, že seriál What If je nedílnou součástí marvelovského vesmíru, a dost možná se projeví i v hraných filmech. Momentálně se hojně diskutuje o tom, že v rámci Multiverse of Madness se představí i Hayley Atwell, která si zahraje Captain Carter, kterou můžeme znát z prvního dílu What If. Role této postavy má být navíc ve filmu dost zásadní.

Pokud bych měl něčemu z těchto dohadů věřit, pak bych volil asi variantu s Peggy. Mám totiž tak trochu pocit, že její epizoda byla vytvořena jen proto, aby tato postava mohla být v budoucnu součástí Marvelu. Jinak si neumím představit, co tvůrce dohnalo k tomu, aby natočili tak průměrnou epizodu v jinak zatím velmi kreativním seriálu. Třešničkou na dortu by bylo, kdyby se opravdu potvrdila šílená teorie, že se Peggy mihla v první epizodě Lokiho a do MCU opravdu míří. V tu chvíli by všechno krásně zapadalo a dávalo smysl. Rozhodně větší než vytáhnout odněkud z neznáma Profesora X.

Co si o těchto teoriích myslíte vy? Přijde vám to jako totální nesmysl nebo něčemu z toho věříte? Podělte se s námi o své názory v komentářích na Facebooku!