Potvrzuje ukázka na druhého Doctora Strange, že právě on přivede X-Meny do MCU?

23.12.2021

Pokud vás to náhodou minulo, tak byl vypuštěn první teaser trailer na pokračování Doctora Strange s podtitulem In the Multiverse of Madness. Jeho obsah je sice zajímavý a spojuje několik předchozích projektů, dokonce i ten animovaný - What If...?, avšak to není předmětem článku. Nás totiž zajímá klasická sekvence na začátku všech trailerů a filmů, která se skládá z koláže různých postav a loga Marvelu.

Druhý Doctor Strange bude jistě velkolepou podívanou, anebo se o to bude snažit. Poněkud kvalitnější zpracování než u většiny MCU filmů očekáváme hlavně kvůli režisérovi, jímž je Sam Raimi, tvůrce originální Spider-Man trilogie. Už i vzhledem k názvu filmu fanoušci očekávají zapojení mnoha postav, o kterých se mluví už hodně dlouho, ale buď na ně nebyl podle Kevina Feigeho ještě čas, anebo na ně zkrátka nemělo studio práva.

Ano, řeč je hlavně o týmu X-Men, na jehož nové zpracování je zvědavý snad úplně každý. Prozatím sice netušíme, zda se vrátí někteří ,,staří" představitelé, anebo se studio rozhodlo udělat kompletní přeobsazení, nicméně v tom druhém případě fanoušci očekávají aspoň nějaká malá camea a pomyslné rozloučení se s rolí. 

No a v jakém jiném filmu než v takovém, který má Multiverse přímo v názvu, byste to chtěli udělat? Tvůrci traileru na druhého Strange nám dokonce hodili do úvodu jednu chytrou nápovědu, jež prozrazuje, že to bude právě tento film, který X-Meny, a zřejmě nejenom je, uvede do rozjetého vlaku MCU a následně rozprostře do mnoha různých dalších projektů, kde si budou žít svým životem.

Pokud se totiž pozorně podíváte na koláž Marvel log, které jsou na počátku teaseru, pak nejenže symbolicky ukazují tříštění realit, ale můžete tam spatřit i grafiku loga, jež se objevovala ve filmech před MCU a také v těch spadajících pod studio 20th Century Fox (dnes 20th Century Studios).

Pro všímavé diváky jednoznačné potvrzení, že právě zde uvidíme hodně, hodně postav pohromadě. Anebo si myslíte, že je to jen promyšlené odvádění pozornosti?

Autor článku - Michal Černý