Potvrzeno - Komu patří tajemný hlas z potitulkové scény Eternals?

05.11.2021

Pokud jste Eternals neviděli, rozhodně článek nečtěte. Vy ostatní směle pokračujte!

Budeme se bavit konkrétně o druhé potitulkové scéně. V té jsme se dočkali prvního oficiálního potvrzení, že se Dane Whitman (Kit Harington) v příštích filmech opravdu stane Black Knightem. Měli jsme možnost vidět jeho ikonické „logo" a také meč, který se nazývá „Ebony Blade" (může jít o jiný meč, ale pravděpodobně půjde o tento kousek). Ten je specifický tím, že dokáže přeseknout prakticky cokoliv. V komiksech se však s jeho užíváním pojí jedna nepříjemná věc. Meč se svého držitele snaží svést na scestí. Být Eternals součástí světa Star Wars, dalo by se říct, že držitel tohoto meče posléze může inklinovat k „Temné straně síly". Když už se Dane rozhodne meče dotknout, někdo ho na poslední chvíli varuje před tím, co se může stát dál. Jenže o čí hlas šlo?

Pro českého diváka je to trochu větší oříšek. Naše herce a herečky většinou po hlasu poznáte, ale u zahraničních je to už horší. Někteří tak spekulovali, jestli se nejednalo například o Ikarise (Richard Madden), který si rozmyslel let do hvězdy nebo o někoho úplně jiného. Vysvětlení je sice trochu složitější, ale aspoň nejsme nuceni dlouze spekulovat nad tím, o koho by mohlo jít... Odpověď nám totiž poskytla samotná režisérka filmu Chloé Zhao.

Byl to hlas jednoho z mých nejoblíbenějších hrdinů. Blade osobně. Blade, Blade, Blade!

("That was the voice of one of my favorite superheroes, Mr. Blade himself. Blade, Blade, Blade, yeah!")

Takže tady to máte. V Eternals se podle všeho poprvé představil Mahershala Ali jako Blade. Z hlediska mytologie komiksového světa a propojení postav dává tato informace smysl. Jak se však bude kooperace těchto dvou postav projevovat dál je otázkou, ale ve hře je například „Upíří stát" nebo spousta dalších příběhových možností. Jedno však můžeme říct už teď. Temná větev MCU se nám začíná celkem zajímavě rozjíždět.

Jak se vám tato skutečnost líbí? Jste s tímto propojením spokojení nebo vám tady moc nesedí? Podělte se s námi o své názory v komentářích na Facebooku!