POP Funko - Space Jam: New Legacy

14.07.2021

Looney Tunes se vrací na stříbrná plátna, aby opět poměřili síly v basketbalu. A s nimi samozřejmě přichází i nová série POP Funko figurek!

Space Jam se vrací

Když v roce 1996 vtrhl do kina Space Jam, zaplesalo srdce každého fanouška basketbalu a animované "zvířecí party". Kombinace filmu, ve kterém jste mohli vidět zároveň Michaela Jordana a Bugse Bunnyho, byla jednoduše něčím, co si tenkrát užívalo každé dítě, které bylo zvyklé brzo ráno vstávat jen proto, aby vidělo své oblíbené animáky. A troufám si říct, že zábavu si užily nejen děti. Space Jam byl sice příběhově spíše průměrným snímkem, ale svou nápaditostí a zručně natočenou kombinací animovaného světa s tím reálným jednoduše nemohl nebavit.

A právě na tuto nostalgii sází i druhý díl s podtitulem New Legacy (Nový odkaz), který právě otevírá brány kin všude, kde je to jen trochu možné. Z trailerů je znát, že těch 25 let je sakra dlouhá doba a technologie se posunula neuvěřitelným způsobem. Proto se můžeme těšit mimo jiné i na nálož digitální akce a postav, která spadají produkčně pod křídla Warner Brosu. Jak už to u Warnerů bývá, studio si rádo hraje se svými značkami (LEGO filmy budiž zářným příkladem) a na Space Jamu je to znát. V publiku se tak mihnou velikání jako Železný obr, Flinstoneovi nebo například Méďa Béďa.

Funko opět skóruje

Pomalu se stává pravidlem, že nejlepší POP figurky jsou k animákům a fantasy filmům. Což tady platí vlastně tak napůl. Série se kromě klasických Looney Tunes figurek pyšní i basketbalovými figurkami LeBrona Jamese, který převzal štafetu po Michaelu Jordanovi. A naštěstí jsme se v jeho případě dočkali hned dvou variant "pózy", takže kromě klasického postavení v driblinku si člověk může vybrat i LeBrona ve výskoku. Mimo staré známé postavy jsme se navíc dočkali i "hadí" White Mamby a démonicky působícího Weta/Fira. Ty to budou mít trochu těžší, protože své fanoušky si musí teprve najít, ale jejich provedení určitě láká k zařazení do sbírky.

https://1url.cz/vKBDV
https://1url.cz/vKBDV

Ale k tomu hlavnímu! Hlavní partu všichni moc dobře známe. Bugs Bunny, Lola Bunny, Daffy Duck, Marťan Marvin a Sylvester s kanárkem Tweetym. Pokud mám mluvit za sebe, musím říct, že v animácích ani filmech jsem se nikdy nevezl na hlavní vlně, která zbožňovala Bugse Bunnyho. Pokud jsem si měl vybrat, vždy mi byl nejsympatičtější Daffy Duck, za kterým se hned v závěsu držel Marvin. Není proto žádným překvapením, že spíše než králičí duo mě zaujaly v této sérii právě tyto dvě figurky. Daffy navíc tématicky vybočuje svým trenérským sáčkem a Marvin je prostě Marvin. Ten je díky své helmě dokonalý téměř pokaždé. Ale pokud si myslíte, že když jsem se rozhodoval, kterou figurku vyberu, volil jsem jednu z těchto dvou, pak se pletete. Nakonec to totiž vyhrál Sylvester s Tweetym.

Důvod je přitom dost jednoduchý. Ač tyto postavy neberu jako nejlepší, dost se mi zalíbilo "dvojí" balení, kdy v rámci jedné POPky dostanete hned dvě notoricky známé postavy, které navíc vypadají dost realisticky. Když se na ně podíváte, ke všemu hned moc dobře víte, ke kterému filmu nebo seriálu je přiřadit - což mi zrovna chybělo u Marvina a trochu u Duffyho. Skvěle zvolená Sylvestrova póza, trikot "Tune Squadu" a Tweety trůnící na basketbalovém míči. Pro mě jednoznačná volba!

Nutno však říct, že POP Funko série ke Space Jam: New Legacy se povedla do posledního kousku. Když se člověk koukne na přehled figurek, určitě si vybere a na slabší kousek zřejmě nenarazí. A není mnoho sérií, které by se mohly chlubit tím, že se dají v rámci filmu jednoduše odlišit od jiných.

Za figurku děkujeme společnosti Xzone, na jejímž webu najdete figurky z této série i mnoha dalších!