Podpoř vznik dobrodružného románu, jenž je věnován památce Jaroslava Foglara!

04.03.2022

Pokud nás sledujete poctivě i na našem Facebooku, pak jste si jistě všimli informace, že jeden člověk z našeho týmu napsal knihu a nyní vybírá na její vznik finance pomocí crowdfundingové kampaně. Inu, ten člověk jsem já a tímto bych ji vám rád v krátkosti představil.

Jedná se o dobrodružný román pro mládež, převážně chlapce (i když svoji dramatickou linku tu má i dívka), jenž je věnován památce Jaroslava Foglara. Co to znamená? 

Na trhu mi dlouhodobě chyběla podobná nenáročná literatura „foglarovského“ typu, kde se nemluví sprostě, kde se člověk něco přiučí o o přírodě, kde jeden či více chlapců prožívají dobrodružství jak ve městě, tak i v jeho okolí, a kde je nějaký charakterový vývoj (nejen) hlavních hrdinů, kteří bojují se svým vlastním osudem, ale také s jasně definovaným nebezpečím ve světě okolo.

Původně to měl být úplně jiný příběh mnohem více inspirovaný mými vlastními zážitky z dětství a odehrávat se měl zejména na Hostivařské přehradě v Praze. Tam jsem chodíval se svým kamarádem pouštět po Botiči vlastnoručně vyráběnou dřevěnou loďku a skvěle se při tom pobavil.

Jenže poté jsem navštívil jinou přírodní rezervaci, kde byly skály obsypány žlutým kvítím a původní nápad šel stranou. Zrodil se název a následně i počátek příběhu, který se každý další týden vyvíjel do mnohem větších rozměrů, než bylo původně v plánu.

Oproti Foglarovým knihám se zaměřuje mnohem více i na vedlejší postavy a jejich osudy, větší roli hrají dospělí,  svět okolo není tak statický a neměnný a co se týká hlavního nebezpečí, které vždy bylo spíše překážkou pouze pro hlavní hrdiny, tam jsem se rozhodl z něj udělat hrozbu pro mnohem více lidí.

Veškeré podrobnosti najdete rozepsané v kampani, každopádně to nejdůležitější, proč kniha vznikla je to, že chci skrze svůj román dostat mladé a nové čtenáře k foglarovkám, ty starší a obeznámené s jeho dílem zase potěšit a ukázat jim, že ještě pořád existují autoři, kterým na trhu obdobné příběhy chybí a chtějí je čtenářům i nadále přinášet s lehkou moderní úpravou.

Můj román se odehrává v 90. letech, avšak zahrnuji do něj i některé moderní zájmy mladších ročníků, jako kupříkladu bojové sporty či velmi okrajově i hraní na počítači.

Kampaň naleznete pod tímto odkazem - https://bit.ly/KupZluteSkaly - a jako v každém správném crowdfundingu tam naleznete i několik myslím pěkných a zajímavých odměn, aby to nebylo jen o té knize. Pokud se vám tedy můj projekt zalíbí, budu velmi rád za kup románu, sdílení a předání informace, že něco takového vzniklo, a klidně o něm povězte své rodině, známým a přátelům, ať se dílo šíří a může skutečně vzniknout. POkud se požadovaná částka vybere, vyjde kniha někdy během léta.

A ještě chci tímto poděkovat ilustrátorovi knihy, jímž je Tomáš Shejbal, jenž podle mě skvěle vystihl charaktery postav i dobovou atmosféru!

Michal Černý