Plnohodnotný trailer Matrix: Resurrections - Jsem zmatený a nadšený zároveň!

09.09.2021

Je to tu, přátelé. Po celkem atmosférickém teaseru k jednomu z nejočekávanějších pokračování filmové ságy nám Warneři nadělili plnou ukázku díla Lany Wachovské. A popravdě vůbec netuším, jak se k tomu postavit.

Jsem nadšený - Hudba je geniální, vizuálně to zatím vypadá velmi nadějně, obzvláště některé záběry evokují feeling devadesátek a atmosférou se tak vše vrací do prvního dílu. Soubojů tu moc nevidíme, ale předpokládám, že si choreografové dali záležet a opět dostaneme něco nového. Celkově atmosféra a směřování nás vrací na začátek všeho a dokonce se zdá, že uvidíme i takovou variaci na marvelovské What If...?, no v tomhle případě je otázka co by se stalo, kdyby si Neo vzal modrou pilulku

Jsem zmaten - Při sledování (prvním, druhém i třetím) jsem měl neustále pocit, že je to vlastně remaster prvního dílu. Vidíme úplně ty samé věci, co v jedničce, jen jsou v jiných a digitálně modernějších kulisách, s jinými tvářemi a snad i postupy. To mi původně z nadšení trochu ubralo, ale pak jsem si uvědomil, že trailer vypráví často úplně jiné příběhy a tak si říkám, že většina z toho, co v traileru je, může být otázkou první půl hodiny. Však to pochopíte sami. 

A nakonec ještě důležitý detail. Všichni, kdo na filmu pracovali, se shodují na tom, že jde veskrze o silný milostný příběh, čili je poněkud jasné, že ačkoliv zrovna v tomhle traileru nedostala Trinity prakticky žádný prostor, hlavní dějová linka se bude plést opět kolem ní a Nea, nebo jak se bude tentokrát Thomas nazývat. Tak si troufám tvrdit, že zrovna tahle ukázka nám dala tak 10 % toho, co ve snímku nakonec najdeme. 

Nemá smysl okolo toho moc kecat, podívejte se sami a pak nám dejte vědět, co si o traileru myslíte vy. 


Autor - Michal Černý