Playstation Showcase 2021 - Spider-Man 2, Wolverine, God of War 2, remake Star Wars: KOTOR a mnoho dalšího

10.09.2021

Letos nám Playstation nadělil vlastní virtuální event, ve kterém nabídl spousta trailerů a novinek na další herní sezónu pro konzoli PS5. A nutno říct, že to vypadá velice zajímavě.

Největší radost (aspoň komiksovým fanouškům) udělalo hráčům studio insomniac Games, které se pochlubilo hned dvěma tituly.
Pokračováním veleúspěšného Spider-Mana z roku 2018, a vlastně i spin-offu s Milesem Moralesem, kde se proti dvěma oblíbeným pavoučím hrdinům postaví samotný Venom. Myslím, že nikdo nečeká nic jiného, než prakticky dokonalou jízdu tímhle marveláckým herním vesmírem.

Ten někdy v budoucnu doplní neméně populární Logan alias Wolverine, jenž dostal bohužel jen velice krátký teaser. Avšak i ten buduje pro něj typickou atmosféru. 

Velikým překvapením bylo také určitě oficiální potvrzení spekulací, které hovořily o remaku kultovního akčního RPG ze světa z předaleké galaxie - Knights of the Old Republic z roku 2003. Trailer se ukázal hned na začátku akce, což rozhodně dokáže navnadit na zbytek nabídky.  Na vývoji spolu se Sony pracují Lucasfilm Games a studio Aspyr Media. Účastnit se projektu mají jak noví mistři v RPG oboru, tak i lidé z vývoje původního titulu. 

God of War - jedna z nejkrásnějších a největších her na PS, úspěšný ,,restart" slavné série, taktéž dostane své pokračování. To už sice víme dlouho, ale spolu s trailerem máme i potvrzená název Ragnarök.

Děj se odehrává několik let po událostech v předchozím dílu. Kratos spolu se synem Atreem přežívají v lesích, no idylka to rozhodně není. Atreus nechce s nikým bojovat, chce jen znát svůj původ, svoje kořeny a poznat, kým skutečně je. Očekávat tedy můžeme další prohloubení jejich vztahu. To je ale jen maličká část z obřího světa, který na nás čeká. 

Zatímco předtím se hráči dostali jen do tří světů, tentokrát navštíví všech devět! Jestli vám tedy přišla hra rozsáhlá, pak věřte, že to bude ještě mohutnější. Do příběhu se také zapojí spoustu nových postav včetně Thora i s jeho ikonickým kladivem. Kratos bude vybaven nejen svojí létající sekerou, ale také pověstné Blades of Chaos, které připomínají jeho řecký zrod.

A nakonec tu je celá série titulů, které dostaly kromě traileru i data odhalení, anebo jiné detaily.

Určitě upozorním ještě na projekt Alan Wake Remastered, předělávku oceňovaného a skutečně kvalitního hororu studia Remedy Enztertainment, v březnu se hráči konečně dočkají na nové konzoli i GTA 5 a jeho online verze, ve stejný měsíc dorazí i sedmá díl nesmrtelné automobilové série Gran Turismo

Mě osobně dost svým vizuálem a atmosférou zaujal projekt Forspoken, dříve známý jako Project Athia. Hra nám vypráví příběh dívky jménem Freya Holland, jež se dostane do velice podivného a magického fantasy světa, ve kterém se poměrně rychle musí naučit využívat nově nabyté magické schopnosti a pomocí nich přežít. 

Nyní se ale už sami podívejte na celý event a užijte si představení. Pak nám můžete hodit do komentářů na Facebooku, která hra vás zaujala nejvíc. 

Autor článku - Michal Černý