Percy Jackson a Olympané - Rozbor prvního teaseru

17.09.2022

Perseus „Percy“ Jackson, napůl člověk a napůl bůh (syn Poseidona) jenž trpí dyslexií a ADHD, se po dvou filmech vrací v seriálovém dobrodružství. Dočká se konečně tohle živé zpracování stejné popularity, jakou mají knižní předlohy?

Autorem Percyho dobrodružství je Rick Riordan a vznik této oblíbené knižní série patří k těm zajímavějším originům. Když jeho syn Haley, který trpí dyslexií a ADHD (zjednodušeně porucha pozornosti), začal studovat řeckou mytologii, požádal ho o vyprávění příběhů založených na těchto mýtech. Jenže brzy mu došly nápady, a tak Haley navrhl, aby vytvořil úplně nové příběhy, jež budou kombinovat známé postavy s nově vytvořenými. Tím vznikl Percy a jeho první úkol s hledáním ztraceného Diova blesku. 

První novela měla v zahraničí ohromný úspěch, stejně tak i druhý díl, jenž vyšel o rok později a sláva autora na sebe nenechala dlouho čekat. Stejně tak odkup práv pro filmové či seriálové zpracování. První snímek vyšel v roce 2010, druhý v roce 2013. A protože se nedá říct, že by to byly úplně kasovní trháky, musela přijít odmlka dlouhá 10 let, aby se tento hrdina mohl vrátit do našeho zorného pole. Ale tentokrát ne ve filmu, nýbrž v seriálu, jenž si vzalo pod svá křídla Disney+.

Ten vyjde až v příštím roce, ale už teď máme k dispozici první teaser trailer, na nějž si dovolil udělat menší reakci Matěj. A vy nám pak dejte vědět, jak se na návrat polobožského Percyho těšíte vy a zda máte rádi tuhle knižní sérii. Pokud jste ji četli, samozřejmě. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Hraná předělávka Malé mořské víly přináší několik zajímavých změn, které by si určitě zpětně našly místo i v původním animovaném filmu. Navíc je kvalitně obsazená, má ucházející vizuál a nedělá slavnému dílu ostudu. Kde je tedy problém? Jedná se o nenápaditou kopii, jež se bojí udělat výraznější zásahy do příběhu, čímž by se více odlišila od...

Poslední dobou to píšeme až nějak moc často, ale zdá se, že se nám tu v Česku uchytila nová disciplína. Ano, řeč je o manze. A říkáme tedy znovu – na pultech knihkupectví se dostala zbrusu nová manga série z Nakladatelství CREW. Už od vydání se o ní mluvilo v různých spojení jako například: „Trochu jiná Spy x Family...