Otec nevěsty - První film společnosti Warner Bros. natočený exkluzivně pro HBO Max

24.05.2022

OTEC NEVĚSTY s Andym Garciou a Glorií Estefan v hlavních rolích bude uveden jako první film letošního léta, který vytvořila společnost WB exkluzivně pro Max. Premiéra filmu proběhne ve čtvrtek před Dnem otců, jedná se o jedinou červnovou premiéru filmu společnosti WB natočeného pro Max.  


Dlouholetí manželé Billy (Andy Garcia) a Ingrid (Gloria Estefan) jsou překvapeni, když jejich nejstarší dcera Sofia (Adria Arjona) přijede domů do Miami na návštěvu. Ale překvapením není konec, když jim představí svého nového přítele, nyní už snoubence, Adana (Diego Boneta), a oznámí jim jejich plán rychle se vzít a začít nový společný život v Mexiku, odkud Adanova rodina pochází. 

Přes řadu Sofiiných nečekaných odhalení nemají Billy a Ingrid prostor jí říct, že se chtějí rozvést, shodnou se tedy na tom, že své oznámení odloží a před rodinou budou hrát milující pár. Staromódní Billy je zpočátku proti svatbě, ale nakonec se nechá přesvědčit - za předpokladu, že bude mít jeho názor jako otce nevěsty ve všech manželských záležitostech největší váhu. Billy, významný architekt a rodinný typ, se domnívá, že díky svému těžce vybojovanému úspěchu a oddanosti svému dědictví má právo o všem rozhodovat. Proč je najednou navzdory všemu, co dokázal, zrovna on za toho špatného? To samé platí i pro Adanova otce Hernana (Pedro Damián), který je stejně tvrdohlavý a brzy přijíždí ozbrojen vlastními tradicemi a rodinnou hrdostí. 

Když se oba otcové s železným odhodláním snaží převzít kontrolu nad plánováním svatby, z příprav se stane soupeření, kde nikdo nehodlá ustoupit. Rozdílné kultury a tradice se střetávají a generace se staví proti sobě. Během vrcholícího kolotoče svatebních příprav prochází rodinné vztahy těžkou zkouškou a spolu s nimi i pár, který je ve středu všeho dění. 


Film OTEC NEVĚSTY pochází z dílny společnosti A Plan B Entertainment, režie: Gaz Alazraki (Smetánka v bryndě, FC Cuervos), produkce: držitelé Oscara Dede Gardner a Jeremy Kleiner ze společnosti A Plan B Entertainment (Minari, Moonlight, 12 let v řetězech, Jíst, meditovat, milovat) a Paul Michael Perez (No manches Frida, Spare Parts). 

Scénář napsal Matt Lopez (Promised Land, Čarodějův učeň) podle románu Edwarda Streetera. Výkonnými producenty jsou Brad Pitt, Andy Garcia, Ted Gidlow a Jesse Ehrman. Součástí Alazrakiho štábu jsou hlavní kameraman Igor Jadue-Lillo (Všechno, úplně všechno, Děcka jsou v pohodě), vedoucí výpravy Kim Jennings (Joker, Debbie a její parťačky), střihač Jon Poll (Šokující odhalení, Největší showman), skladatel Terence Blanchard (Noc v Miami..., BlacKkKlansman) a kostýmní výtvarnice Caroline Eselin-Schaefer (Kdyby ulice Beale mohla mluvit, Moonlight). 

Film OTEC NEVĚSTY bude mít premiéru na HBO Max 16. června 2022 u příležitosti Dne otců a na podporovaných zařízeních bude dostupný ve 4K UHD, HDR10, Dolby Vision a Dolby Atmos.


Zdroj textu a fotek - Tisková zpráva HBO Max