Oba Spider-Mani z Playstationu míří na PC!

03.06.2022

Jestli je podle mě něco nejžhavějším splněním hráčského snu, pak je to bez pochyby právě tohle. Všichni ti, kteří vlastní jen PC herní zařízení a zároveň milují buď Spider-Mana anebo kvalitní příběhové open world RPG, musí momentálně jásat nadšením. Ve všech ohledech skvělý titul Marvel´s Spider-Man od Insomniac Games a neméně skvělé doplnění v podobě kratšího příběhu s Milesem Moralesem dostanou svoji šanci ovládnout trh i u čistě PC hráčů. 

Aktuálně nemáme žádné specifikace ani požadavky této hry na naše zařízení, ale aspoň víme, kdy se Spideyho dočkáme. Zatímco Miles se chystá na blíže neurčené datum na podzim tohoto roku, Peter Parker se na PC objeví už 12. srpna! Na celé akci pracuje studio Nixxes Software, jež se přímo na porty mezi platformami zaměřuje a dříve vytvořilo porty pro novou trilogii Tomb Raider a hru Deus Ex: Mankind Divided

Sluší se také dodat, že v případě Spideyho Parkera jde o předělávku remasterované verze, což dobře neponesou ti, kteří neměli zrovna velkou radost z jiné Peterovy podoby oproti originální hře. Na druhé straně příjemným bolestným je fakt, že PC hráči rovnou dostanou rozšířenou verzi s názvem The City That Never Sleeps, které přináší hned tři příběhové kapitoly navíc plus další mise a úkoly. 

Co se týká Milesova dobrodružství, to značce neudělalo vůbec ostudu a rozšířil tento Insomniac spider-verse neméně kvalitním způsobem. A na konec ještě oznamovací trailer, který toho sice moc nepoví, ale aspoň připomíná, na jak skvělý zážitek se můžeme těšit.

Autor článku - Michal Černý