Nový Resident Evil „děsí" v prvním traileru

08.10.2021

Když bylo oznámeno, že Resident Evil dostane další šanci, všichni jsme ve skrytu duše doufali, že se budeme konečně bát. A to se nám asi i splní. Má to však jeden háček. Větší děs totiž budí spíše kvalita filmu.

Zřejmě všichni tak nějak tušíme, že filmová série, kterou v roce 2002 nastartoval Paul W. S. Anderson, nebyla tím pravým ořechovým. I přes to, že první dva díly nebyly vyloženě špatné a trojku já osobně řadím mezi jedny z mých nejoblíbenějších zombie filmů ,zbytek „hexalogie" považuji sice za místy docela zábavnou blbinku, ale jinak se jedná o zcela podprůměrné snímky. (Ne)úspěchu původního Resident Evilu nepomohl ani fakt, že Milla Jovovich, která ztvárnila hlavní postavu (Alici), si svým hereckým projevem nikdy moc diváků nezískala.

Šance na nápravu se tedy začala rýsovat v okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že se populární videoherní série dočká hned několika nových projektů. Oznámena byla například animovaná minisérie „Infinite Darkness" od Netflixu nebo v současné době nejvíce diskutovaný celovečerák „Resident Evil: Welcome to Racoon City". A právě na nejnovější trailer tohoto filmu se můžete nyní podívat.

Jestli čtete tento text, pak předpokládám, že jste trailer už viděli. V tuto chvíli se tedy hodí připomenout minisérii „Resident Evil: Infinite Darkness". Ta se totiž na Netflixu objevila již v červenci tohoto roku, a mnoho slávy nepobrala. Spokojení nebyli ani fanoušci, ani kritici. A to podotýkám, že se jednalo o projekt, který měl výborné trailery a postavy, které byly díky animované formě vizuálně prakticky totožné s těmi originálními. Což jsou plusy, které u první ukázky na Racoon City můžeme hledat jen těžko.

Hlavním pozitivem je fakt, ze film je už na první pohled mnohem blíže ke hrám než tomu bylo u série s Millou Jovovich. Kaya Scodelario navíc vypadá v roli Claire sympaticky, což je poměrně zásadní, protože ten film zřejmě potáhne hlavně ona a její „sidekickové" Chris (Robbie Amell) a Albert (Tom Hopper). Avan Jogia, který spíše než Leona připomíná zahradníka Joseho z Esmeraldy má totiž docela ránu a hardcore fanoušky svým vzhledem vytočí doběla. A to říkám jako někdo, komu změny oproti předloze zdaleka tak nevadí. No co už...

Hordy zombíků, několik podivných CGI monster a nehodící se hudba jednoduše budí strach. Strach z toho, že po tomto pokusu půjde filmový Resident Evil zase na pár let k ledu.

V USA je premiéra tohoto filmu plánována na 24. 11. 2021. U nás by se potom měl nový Resident Evil objevit až v prosinci. Konkrétně pak 2. 12. 2021.

Jaký máte na tento trailer názor vy? Líbil se vám nebo sdílíte naše obavy? Podělte se s námi o své názory v komentářích na Facebooku!