Nový Predátor je téměř hotový a bude mít ženskou hrdinku!

29.07.2021

Když jsme se dozvěděli ke konci minulého roku, že vznikne v pořadí již pátý díl této známé série, přineslo to spíše smíšené pocity. Jednak zatím poslední pokus o vzkříšení slávy tohoto vesmírného lovce - snímek The Predator (2018) - nebylo vůbec nic dobrého, ale ani předchozí pokusy nedosáhly kvalit originálu. On je taky fakt, že Arnie tomu prostě chybí. 
Jediná schůdná cesta, jak si udržet ohledně Predátorů pozitivní reakci, tak zůstala na bedrech herního průmyslu, který nám dokázal nabídnout několik kvalitních her, o legendárním počinu Alien vs Predator snad ani nemusím mluvit. 

Jediné, co jsme doposud věděli bylo to, že nový zážeh dostal na starost Dan Trachtenberg (The Boys, Cloverfield Lane 10). A od té chvíle ticho po pěšině. Až teď se na známém webu Collider objevil rozhovor s producenty Johnem Davisem and Johnem Foxem, kteří odhalili o trochu více. Mohu ale rovnou říct, že stejně nevíme skoro nic. 

Tím nejzajímavějším je nejspíše doba, kdy se film bude odehrávat. Bude to ještě dlouho před jedničkou. Jak víme, souboj s Arnoldem nebyl prvním soubojem Predátora s člověkem na Zemi a právě na tohle se děj zaměří. První návštěva Predátora na naší modré planetě, jakýsi origin celého konfliktu. 

Hned v závěsu jsme také dostali pracovní název snímku, který mu nejspíše zůstane - Skull.

Pro někoho nestravitelná, ale nejspíše nevyhnutelná, bude informace, že v hlavní roli Predátorova soka bude tentokrát žena. Nepotvrzené zdroje říkají, že by mohlo jít o Amber Midthunder, kterou budou filmoví a seriáloví nadšenci nejvíce znát z projektů Roswell: Nové Mexiko a Legion. Podle Davise je totiž ženská hrdinka vždy zajímavá. A k samotnému filmu dodal:

„Vrací se k tomu, díky čemu fungoval původní film. Je to vynalézavost lidské bytosti, která se nevzdá, dokáže pozorovat a interpretovat, v podstatě je schopna porazit silnější, mocnější a dobře vyzbrojenou jednotku.“

Co se týká stylu snímku a jeho časového zasazení, pak ani zde si nelze udělat žádnou konkrétní představu. Podle producentů má film více než cokoliv jiného z Predátorské série připomínat snímek Revenant (ano, to je ten, kde Leonardo di Caprio dostal naklepáno od medvěda), prý to pochopíme, až film uvidíme. A čas? Máme prý použít svojí imaginaci, ale je to...brzo. 

Hodně lidí určitě zajímá, jak to bude s ratingem. Na to opět odpovídá Davis:

,,Všechno záleží na tom, jak to nakonec střihnete. Byl koncipován jako film s ratingem R, ale klidně to může skončit jako PG-13. Myslím, že zjistím, co to má být, nebo co to je, až to bude celé sestříhané dohromady."

Oba dva producenti nezapomněli pochválit ani scénář, který má na starost Patrick Aison (Wayward Pines, Navy Street, Tom Clancy's Jack Ryan), nebo samotnou režisérovu vizi a jeho jazyk, kterým skrze své dílo promlouvá.

A nakonec padla od Davise i prorocká slova směrem k úspěchu celého projektu:

,,Věřím tomu, že to bude druhý nejlepší (díl)...nebo první...nebo se to možná vyrovná prvnímu. Mám pocit, že první díl byl úžasný a zajímavý film a vím, co na něm fungovalo. Mám ale pocit, že jsme se k tomu už nikdy nevrátili. Skončili jsme na úplně odlišných místech. Myslím, že tohle je důstojný doplněk prvního dílu. Bude to stejně dobré."

Tvůrci tedy svému dílu věří očividně až dost. Nicméně dokud my, diváci, neuvidíme první trailer, nebo aspoň obrázek, představu si neuděláme žádnou. Propagace snímku by vzhledem k tomu, že je již téměř dotočeno, mohla rozjet před koncem roku, kde se konečně ukáže, jak moc právem si tento tým důvěřuje. 

Do kin Skull přistane někdy během roku 2022 a nezbývá než popřát štěstí, aby to konečně vyšlo a Predátor se lidem líbil i bez toho, aniž by to musel zachraňovat rakouský svalovec. 


Autor článku - Michal Černý