Netflix prý dostal chuť na hráče

25.05.2021

Netflix netřeba nijak moc představovat, jedná se totiž v současnosti o nejrozšířenější a v celosvětovém měřítku nejznámější streamovací službu na trhu. Jenomže vedení se takový malý úspěch asi nelíbí a svoji pozornost chce nyní zaměřit na herní průmysl.

Aspoň to tvrdí server The Information, podle něhož se vedení této společnosti v poslední době snažilo oslovit vlivné osoby v řadách světových herních vývojářů a developerů.

Měla by tak vzniknout blíže nespecifikovaná platforma s širokou nabídkou her za měsíční poplatek, přičemž hry by nebyla uložena v cloudu, ale přímo ve vašem zařízení. Nejbližší konkurencí a možným námětem fungování je tak služba Apple Arcade, jež stojí 139 Kč/měsíc.

Informaci nikdo zatím nepotvrdil, ale popravdě by to nebyl vůbec nelogický krok. Jednak klesá počet nových předplatitelů (i vzhledem vzhledem k silné konkurenci), a jednak má Netflix s herní produkcí už své zkušenosti, a to konkrétně v případě Stranger Things (tento jejich původní seriál dostal dvě oficiální herní zpracování, na nichž se spolupodílel) a produkce několika dalších úspěšných titulů.

Dočkáme se tedy v brzkém budoucnu nového vývojáře "Netflix Games"?

Autor - Michal Černý