Nálož Star Wars trailerů - Jedi: Survivor, Andor a Bad Batch 2

30.05.2022

Internet a předalekou galaxii aktuálně ovládá Obi-Wanovo hlídání malého Lukea Skywalkera, každopádně není to jediný SW projekt, o kterém se bude v následujících dnech mluvit. Novinkou je totiž nejen oznámení, že třetí řada Mandaloriana a sólo série Ahsoky vyjdou příští rok, ale i to, že nás na konci srpna čeká série Andor, jež se zaměřuje na postavu Cassiana Andora ze snímku Rogue One, že na podzim se můžeme těšit na druhou řadu animované série Bad Batch a v příštím roce na mnohými hráči vysněné pokračování Jedi: Fallen Order s názvem Jedi: Survivor. A s tím také začneme.

JEDI: SURVIVOR

Řekněme si to upřímně, první díl Fallen Order nebyl něčím úplně převratným ve svém žánru a Cal Kestis nebyl rozhodně bůhvíjak originální a empaticky zajímavou postavou, na druhé straně se ale jednalo o vizuálně, technicky  a příběhově velmi zdařilou hru, která na trhu zatraceně dlouho chyběla, takže na zasloužený úspěch nemusela vůbec dlouho čekat.

Nyní tu máme mnohými vymodlený druhý díl, který se bude dějově odehrávat 5 let po událostech prvního dílu. Pracuje na něm opět studio Respawn Entertainment, jenž se jistě v mnoha ohledech bude spoléhat na jistotu, každopádně zahrát si druhý díl budou moct hráči pouze na konzolích nové generace a PC, takže snad nějaký ten bonus díky novým technickým možnostem bychom očekávat mohli. 

BAD BATCH 2

Zajímavý námět a kvalitní animace byl zcela jistě dva aspekty, které přilákalo mnoho fanoušků k nové animované sérii Bad Batch, jež sledovala osud elitní klonové jednotky s genetickými mutacemi, známé též jako Clone Force 99, po konci Klonových válek

16 epizod uteklo jako voda, ale fanoušci série nemusí dlouho smutnit, protože už na podzim tohoto roku se dočkají dalších 16 epizod, a to znovu exkluzivně pro streamovací službu Disney+.

ANDOR

Snímek Rogue One, odehrávající se těsně před událostmi Epizody IV - Nové naděje, patří jednoznačně mezi nejlepší SW počiny z nové Disney éry. A ač mělo jít původně nejspíše o jednorázovou záležitost i co se týká jakýchkoliv spin-offů, úspěch snímku mezi fanoušky nenechal Disney na pochybách, že k tomu prostě musí ještě něco přilepit.

Bůhví proč si tedy z celého příběhu vyňali postavu Cassiana Andora a rozhodli se nám jeho životní příběh přiblížit v samostatné sérii, jež se bude časově odehrávat ještě před událostmi v Rogue One, tedy nám osvětlí jeho pohnutky vedoucí k podpoře povstalců.

Projekt je to možná dělaný až moc na sílu a neznám fanoušky, kteří by se seriálu o této postavě vyloženě dožadovali, na druhé straně ale trailer vypadá celkem povedeně a dle náznaků by se mohlo jednat zase o něco přízemnější, surovější a ne tolik uhlazenou podívanou, na kterou jsme zde většinou zvyklí. Já osobně jsem po této ukázce příjemně potěšen.

Autor článku - Michal Černý