Na podzim se prý dočkáme remasteru GTA 3, Vice City i San Andreas

13.08.2021

Už jste si určitě všimli, že v poslední době vzniká opravdu spoustu remasterů, remaků a dalších předělávek starších titulů, které se zkrátka v průběhu času ukazují jako nenahraditelné oproti moderním a zbytečně nahajpovaným a prázdným bratříčkům, kteří mají v tom lepším případě aspoň slušnou grafiku. Jak ale už víme, někdy to prostě nestačí.

Proto asi není divu, že spekulace ohledně předělávky starších pecek dorazily i do Rockstaru, přesněji řečeno do vydavatelství Take-Two, které Rockstar Games vlastní spolu s 2K. Studio, které stojí za dalšími sériemi jako BioShock, Mafia, Civilization, Max Payne nebo Borderlands, prý velmi brzy (do konce září) oznámí vydání oněch tří titulů, které jsou v názvu článku. Tedy revolučního GTA 3, které poprvé představilo sérii ve 3D světě, Vice City, které nás hodilo do ikonických 80. let a udělalo celý zážitek více filmovým a nakonec San Andreas, které vzalo to nejlepší z předchozích dvou dílů a přineslo zážitek, který dodnes spousta hráčů označuje jako nejlepší záležitost celé série, bez ohledu na grafiku. CJ je zkrátka charakter, na který se nezapomíná a Grove Street je místo, kterému jste věrni až do skonání. 

Celá záležitost navazuje na informaci, která říká, že Take-Two pracuje na třech dosud neoznámených portech či remasterech. 

Dle zpráv těchto zdrojů (Kotaku, Gematsu, Andy Robinson) se má jednat o remaster postavený na Unreal Enginu (na něm běží kupříkladu populární Fortnite) a má jít o mix staré a nové grafiky, nového uživatelského rozhraní a zachování původního ducha celé hry. Řeč je samozřejmě i celkové hratelnosti, která má zůstat stejná jako u originálu.

Co myslíte, zůstane i v novém kabátku osobitost originálů? Dosáhne tahle remaster trilogie stejného ,,úspěchu" jako stejný počin u Mafie? Chcete vůbec, aby se takto starší hry předělávaly?

,,Remaster Trilogy" má vyjít na skoro všechny platformy, tedy PC, konzole nové i předchozí generace, Nintendo Switch, Google Stadia a taktéž mobilní telefony. 

Autor článku - Michal Černý