Na PC začne zřejmě vycházet mnohem více Playstation exkluzivit

02.07.2021

Vydání titulů Horizon Zero Dawn a Days Gone na PC se setkalo s úspěchem, a není se čemu divit, že se to Sony velmi zalíbilo. Již nyní se dle zprávy investorům chystá i transformace Uncharted 4. Znamená to jediné. Příchod dalších, původně čistě PS exkluzivních titulů, má mnohé dveře otevřené.

A podle nejnovější události je evidentní, že takové příležitosti se hodlají chopit.

Hermen Hulst, šéf Playstation Studios, oznámil na svém Twitteru, že se do jejich holdingu přidává studio Nixxes Software, což je holandská společnost zaměřující se na portování her na různé platformy. Jejich nejviditelnější práce se týká převodu na PC, kde za sebou mají spolupráci na hrách Deus Ex: Mankind Divided, nová Tomb Raider trilogie a Marvel´s Avengers. Až na ten poslední případ to je velmi slušná historie. I když je třeba uznat, že zrovna hratelnost na PC nebyl u tohoto titulu problém.

Spolupráci si již jednou vyzkoušeli, a to u hry Killzone Shadowfall, kdy pomohli Sony s tím, aby vyšla včas.

Já osobně se transferu Spider-Mana či God of War třeba vůbec nebráním. Nedávno také začaly kolovat zvěsti o portu Bloodborne, což by byla jistě pro studio Nixxes ohromná výzva. Nechme se překvapit, ale něco pořádného pod stromeček bychom si zasloužili, ne?


Autor - Michal Černý