Music Together - Iniciativa, která chce z Prahy udělat ráj na zemi pro muzikanty

09.12.2021

Česká republika je již dlouhodobě vyhledávanou destinací filmařů, kteří zde mají jak skvělé finanční podmínky, tak i naprosto úžasnou pestrost prostředí, ve kterém se dá natáčet. Nyní přichází projekt, který chce do naší země, potažmo do Prahy, přivést hudebníky toho nejvyššího kalibru a pokud možno pravidelně. Má tato akce šanci na úspěch?

Festival Metronome Prague, hudební klub Doupě, nahrávací studio Sono, výrobce gramofonových desek GZ Media a.s. a koncertní agentura Fource Entertainment. To jsou subjekty, které daly svůj veškerý potenciál dohromady a společně rozjíždějí projekt Music Together. Jaký je jeho cíl?

Na to, co je cílem projektu, odpovídá David Gaydečka, mluvčí iniciativy a producent festivalu Metronome Prague.

,,Jako si Prahu oblíbily zahraniční filmové štáby, chceme, aby si ji oblíbili i hudebníci. Aby zjistili, jaká je tu úžasná atmosféra, v níž stojí za to pobývat a tvořit."

A jak by taková návštěva vůbec probíhala?

Vybraná hudební star, jež si odbyde svůj obří koncert na festivalu Metronome, se následně přesune do klubu Doupě, kde ji čeká poměrně menší, ale o to intenzivnější představení. Odtud by zároveň probíhal živý přenos na Rádiu Impuls, které tuto spolupráci nabídlo. Poté má hudebník (případně i se svojí skupinou) k dispozici nahrávací studio Sono. 

Music Together ale neznamená jen vystoupení, propagace a zázemí. Další aktivitou projektu je vznik vydavatelské značky Sono records Doupě, kde by měly vycházet záznamy vystoupení z Doupěte. 

Myslíte si, že má projekt šanci na úspěch, anebo jsou to jen zbožná přání místních investorů a producentů?


Zdroj - idnes.cz

Autor článku - Michal Černý