Ms. Marvel - MCU představuje novou dívčí hrdinku

15.03.2022

Ms. Marvel je jedním z očekávaných projektů MCU na Disney+, a to nejenom z toho důvodu, že se jedná o první muslimskou superhrdinku. Seriál představí Kamalu Khan (Iman Vellani), mladou teenagerku, která je velkou fanynkou Carol Danvers alias Captain Marvel, přičemž sama dostane příležitost se stát stejnou zachránkyní světa, jako její idol. Přesné podrobnosti o ději jsou zatím utajeny, ale díky tomu, že se jedná o vůbec první výskyt Kamaly v MCU, je jasné, že se vše bude točit hlavně okolo vzniku její hrdinské verze. Což ostatně potvrzuje i první trailer. 

Původně bylo vydání seriálu plánováno už na rok 2021, ale nakonec bylo díky covidové pandemii odsunuto až na letošní rok, konkrétně 8. června

První oficiální trailer ukazuje i její schopnosti a fanoušci komiksové předlohy se zřejmě rozdělí na dva tábory, neboť je jasné, že budou vypadat a projevovat se poněkud odlišně. Zatímco v komiksech totiž dokáže natahovat své končetiny a měnit velikost svého těla sama od sebe, v seriálu bude těmito schopnostmi obdařena pomocí náramku neznámého původu. Změna nejspíše nastane i v jejím původu, neboť v komiksech je zařazena do rasy zvané Inhumans, v hrané verzi zatím žádné takové spojení nebylo ani naznačeno. 

První ukázka taktéž dává jasně najevo, že se seriál ponese opět v poněkud odlišném tónu, než jsme u Marvelu zvyklí z jejich filmové produkce. Ms. Marvel tak zkusí pracovat s diváky svojí vlastní cestou, stejně jako to zkusily série Loki, Hawkeye a částečně i WandaVision. Na mě osobně zatím působí Ms. Marvel jako teenage komedie pro dospívající dívky, každopádně výsledek bude určitě o něco jiný než trailer.

Jak se těšíte na novou hrdinku vy? Jste její fanoušci, nebo jste ji doteď neznali a ukázka vás zaujala?

Autor článku - Michal Černý