Morbius - Všechny novodobé Spider-Man filmy (a hra) v jednom

02.11.2021

Taky jste na něj zapomněli? Projekt, který byl několikrát odsunut. Doktor Michael Morbius ale stále žije a nyní jsme dostali druhý trailer na novou marvelovku, tentokrát ne pod hlavičkou MCU. Teda, zatím ne.

Doktor Michael morbius (Jared Leto) se pomocí netopýřích genů snaží vyléčit vzácnou krevní chorobu. Jenže se mu to vymkne z rukou a nejenže se mu podaří nemoc zvrátit, navíc získá jisté úžasné schopnosti, které ho staví na klasickou morální křižovatku - zachránit nebo ovládnout? Ostatně, tohle padne i v novém traileru. Tolik k hlavní zápletce polozapomenutého projektu, který zastínila sláva Venoma a pokračování MCU Spider-Man ságy s názvem No Way Home. 

První ukázka nebyla vůbec špatná, měla vizuálně zajímavé zpracované speciální efekty, nevšední hudební podkres a temnou atmosféru. Ta nynější přidává víc záběrů, ale snižuje dramatičnost a naznačuje i komickou tóninu. Nejdříve se ale na trailer podívejte sami, protože dál se budeme bavit o jeho obsahu:

Co se týká nových záběrů, ty kolují nyní internetem ze všeho nejvíc. Dávají totiž celému příběhu jistou zmatenost a pokud jsme si nebyli po první ukázce jisti, v jakém vesmíru se Morbiův příběh odehrává, teď už to není jasné vůbec.

Jak můžete vidět na obrázku, nový trailer obsahuje indicie, z nichž každá nás vede někam úplně jinam. Můžeme vidět referenci na herního Spideyho spojeného zároveň s Peterem z filmů Sama Raimiho a zároveň i zápletkou z MCU verze, kterou nám nabídla již první ukázka. Taktéž se nám podruhé ukázal Adrian Toomes/Vulture (Michael Keaton) a nově pak budova Oscorpu z filmu The Amazing Spider-Man a v samotném závěru je zde od samotného (anti)hrdiny reference na Venoma. Nechybí ani noviny Daily Bugle, jejichž logo opět odpovídá Venomově verzi.  

Čili jednoduše řečeno, je v tom pořádnej bordel.

Film přijde (možná) do kin 28. ledna a uvidíme, jaké rozuzlení nám zápletka přinese. Nicméně kdo trochu sleduje dějí v této oblasti filmové scény, pak je mu asi už teď jasné, že pokud se bude postava Morbia těšit pozitivnímu diváckému ohlasu, zřejmě jej uvidíme v některém z další projektů nejen po boku Venoma a Spideyho (jakékoliv verze), ale v budoucnu možná i samotných Avengers

Pokud tedy budou mít filmové společnosti na Spider vesmír práva, ale to už je jiný příběh.

Autor článku - Michal Černý