Mix trailerů - Stargate, House of the Dragon a Jan Žižka

06.05.2022

V podstatě během několika hodin se nám urodily hned tři zajímavé trailery z úplně jiné kategorie. A to bychom nebyli my, abychom se je nerozhodli spojit v jednom článku. A taky možná trochu proto, že jsem dostatečně líný na to je oddělit do samostatných článků.

Stargate Reunion

Pokud už nás nějakou dobu sledujete pak víte, že jsme tu několikrát psali o Hvězdné bráně a o tom, že se s největší pravděpodobností dočkáme další live-action série a snad i jedné animované. Na toto čekají fanoušci už několik let, dokonce existuje už i scénář k pilotnímu dílu, avšak nyní to má plně v rukách společnost Amazon, která odkoupila studio MGM, jenž na Sargate vlastní práva. 

Bohužel vám tedy nepřinášíme trailer na onu sérii, ale na něco stejně zajímavého. 21. května se totiž dočkáme prvního oficiálního opětovného setkání Jacka O´Neilla (Richard Dean Anderson), Daniela Jacksona (Michael Shanks) a Samanthy Carter (Amanda Tapping), kterak společně čtou scénář k epizodě Stargate. Výjimečný je na tom kromě složení herců i fakt, že tento scénář napsala kompletně umělá inteligence. Tento projekt se sice již jednou v minulém roce odehrál, ale v trochu jiném složení.

Pokud tuto událost nechcete propásnout, zaregistrujte se ZDE, aby vám stream neunikl. 

House of the Dragon

Nyní přichází projekt, o kterém vám osobně nic moc neřeknu, neboť patřím k tomu půl procentu lidí na planetě, kteří neviděli ani jeden díl Game of Thrones, ba ani jednu minutu. Každopádně to fanouškům knih a seriálu jistě radost nijak nepokazí.

Rod Draka, jak zní český název, je prequelem Hry o trůny a dějově se odehrává 200 let před událostmi, jež dnes zná takřka celý svět. Tato série byla vytvořena samotným George R. R. Martinem, autorem knižní předlohy, a Ryanem J. Condalem, a to speciálně pro HBO. Nyní j etedy venku první trailer a zdá se, že to opět bude seriálová událost roku. Uvidíme, co na to řekne Amazon s Rings of Power

Jednooký vůdce

„Vždycky jsem chtěl natočit film podobný například Statečnému srdci, byl to můj sen. Před jedenácti lety se sen zhmotnil ve chvíli, kdy přišli Marek Dobeš a Michal Petruš s nápadem natočit film o mladém Žižkovi. Začal jsem pracovat na příběhu z roku 1402, kdy byl Žižka ještě psanec, žoldák a teprve se v něm rodil vojevůdce. Netočil jsem nic, co známe z Vávrových filmů o husitské době," říká producent a režisér Petr Jákl, pro nějž je tento film tím největším projektem, na kterém kdy pracoval. 

Z prvního traileru vidíme, že ač jde vlastně o český projekt, může se vizuálem a výpravou téměř rovnat mnohým vysokorozpočtovým trhákům. Příjemným doplňkem jsou určitě i dvě známá herecká jména - Ben Foster (Jan Žižka) a Michael Caine (Lord Boreš), díky nimž se snímek dostane do povědomí i ve vyšších kruzích. V castu ale nechybí ani naši známí herci jako Jan Budař, Ondřej Vetchý či Karel Roden. Překvapením bude pro mnohé i hudebník Ben Cristovao, jenž se ujal role kumánského kočovného nájezdníka, kteří tehdy skutečně české území ohrožovali. 

Trailer je určitě povedený a návštěva kina se aspoň zatím zdá jako velmi dobrá volba. 

Autor článku - Michal Černý