Levament - Nová česká nezávislá adventura

26.04.2021

Česká vývojářská scéna sice nepřekypuje každoročně 3áčkovými tituly, ale na druhé straně, když už se něco "většího" vyskytne, mívá to obří pozitivní ohlas minimálně v naší kotlině, v tom lepším případě se chytí i pařani po celém světě.

Každý z nás má jistě v mysli a srdci jeden z takových českých zářezů, který dává radost třeba už několik generací. A ani nezáleží na tom, zda jde o RPG, akční hru či adventuru a jaký mělo studio rozpočet. Naše tituly především dokazují, že často vítězí obsah a originální zpracování.

O jeden takový zářez do historie se právě pokouší několik měsíců narozené nezávislé herní studio Sagittaras Games, jež pár týdnů po svém vzniku vydalo svoji prvotinu, retro arkádovku Vectro Blast. Vectro dostalo v redakci časopisu SCORE krásných 76 % , což týmu jistě vervalo do žil další chuť k práci. 

Proto prakticky okamžitě začalo pracovat na dalším počinu. Protentokrát se ale jedná o něco složitější koncept. Jde o pixel art puzzle adventuru s názvem Levament,  kde se příběh bude točit (nejen) kolem lucidního snění (stav, ve kterém si ve snu uvědomíme, že spíme - pozn. redakce). Hlavní postava hry - Adam - se pomalu vyrovnává se ztrátou milované osoby, poznává obyvatele svého nového bydliště a zjišťuje, že svět může být složen i z věcí, které přesahují chápaní běžného člověka.

Tým SG již na hře pracuje několik týdnů a dnešním dnem dokonce odstartovala kampaň na crowdfundingovém portálu Startovač. Tam najdete jak trailer, tak i vše, co potřebujete vědět o tvůrcích, jejich záměrech a hře samotné. Nedílnou součástí jsou samozřejmě i odměny, které poskytují jak klíč ke hře, tak třeba i triko s logem společnosti/hry, vlastní herní postavičku anebo rovnou možnost zasáhnout do scénáře!

Levament by měl vyjít do konce roku a my se už moc těšíme na recenzi.  

Kampaň na stránkách Startovače naleznete ZDE, samotný trailer přikládáme sem: