Kung Fu Panda se vrací ve spolupráci s Netflixem

17.06.2022
Pokud jste si oblíbili tuhle povedenou Kung Fu sérii a mysleli si, že je s ní konec, pak mám dobrou zprávu. V Dreamworks nejspíše zjistili, že je o značku stále zájem. Taky přišli na to, že jsou v dnešní době mnohem populárnější seriály, což je vedlo k oslovení Netflixu s cílem oživit pandího dračího bojovníka. Povede se jeho návrat?

Samotný trailer nabízí celkem jasnou a jednoduchou zápletku o tom, že Po musí spolu se společnicí, v podobě anglické rytířky jménem Toulavá čepel, najít 4 mocné předměty dříve, než to udělají dvě zákeřné a zlé lasičky, které s nimi prostě chtějí zničit svět.

To se spíše už podobá moderním superhrdinským eposům, které na nás chrlí kina a streamovací služby každý měsíc, což na jednu stranu dává tvůrcům si s tím pohrát a vytvořit takový příběh v mnoha variacích, na druhou už se to až příliš opakuje. Aspoň doufám, že příběh lasiček není jen o tom, že chtějí všechno zničit, protože... chtějí. Taktéž mi moc nesedí důvod, proč jde Po zachránit svět. Aby mu byl vrácen titul dračího mistra, který mu odňali, protože omylem zničil jednu malou vesnici. Logika typu - když zachráním svět, možná mi vrátí titul - je vskutku originální motivace postavy. Přijde mi to úplně zbytečné a pro honbu za předměty naprosto nedůležité.

Už teď mě napadá mnohem lepší varianta, kdy se na stranu „zla“ obrátí jeden z Poových přátel ze Zuřivé pětky, což by pro něj bylo mnohem osobnější, než nabídka na quest od úplně neznámé cizinky. Každopádně budiž, asi to nemá být nijak náročná podívaná.

Sympatické je, že se do hlasu Poa vrací Jack Black, jenž byl ke slyšení pouze ve filmové trilogii. Vzniklo sice několik krátkých spin-off sérií, ale tam buď Po nebyl, anebo jej namluvil Mick Wingert. Uvidíme tedy, zda tomu dodá potřebné body navíc.

A teď už si sami pusťte trailer a rozhodněte se sami, zda se chcete těšit či ne.

Autor článku - Michal Černý