Kdy skutečně vychází The Last of Us na HBO?

04.11.2022

Jedna z nejočekávanějších herních adaptací se kvapem blíží a dokonce už víme, že tomu bude hned z počátku nového roku. Internetem nedávno proběhla informace, že to bude 15. ledna, jenže jak se ukázalo, není to bohužel pravda. Skutečnost je totiž taková, že to bude až o jeden... den později. 

První řada devítidílného seriálu HBO Original THE LAST OF US bude mít premiéru v pondělí 16. ledna na HBO a bude k dispozici ke sledování na HBO Max. 

Děj seriálu se odehrává 20 let po zničení moderní civilizace. Joel, otrlý přeživší, je najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z tísnivé karanténní zóny. To, co začíná jako malá zakázka, se brzy změní v brutální a srdcervoucí cestu, kdy oba musí procestovat USA a jejich přežití závisí jeden na druhém. V hlavních rolích se představí, Pedro Pascal jako Joel, Bella Ramsey jako Ellie, Gabriel Luna jako Tommy, dále Anna Torv jako Tess, Nico Parker jako Sarah, Murray Bartlett jako Frank, Nick Offerman jako Bill, Melanie Lynskey jako Kathleen, Storm Reid jako Riley, Merle Dandridge jako Marlene, Jeffrey Pierce jako Perry, Lamar Johnson jako Henry, Keivonn Woodard jako Sam, Graham Greene jako Marlon a Elaine Miles jako Florence. 

Ve filmu dále hrají Ashley Johnson a Troy Baker. 

Scénář napsali a seriál produkují Craig Mazin a Neil Druckmann. Seriál vzniká v koprodukci se Sony Pictures Television a jeho producenty jsou taktéž Carolyn Strauss, Evan Wells, Asad Qizilbash, Carter Swan a Rose Lam. Produkční společnosti jsou: PlayStation Productions, Word Games, The Mighty Mint a Naughty Dog.


Zdroj informace a textu - Tisková zpráva HBO Max