Kdo vystřídá Cavilla v roli Supermana?

15.12.2022

To je otázka, která aktuálně pálí všechny fanoušky komiksů, Supermana či Henryho Cavilla samotného. Celá tahle kauza je ovšem mnohem většího rozsahu a samozřejmě se týká celkové reorganizace filmového vesmíru DC. Pojďme se tedy podívat na to, co k celé věci říká režisér a producent James Gunn, který spolu s Peterem Safranem přebrali otěže nad tímto kolosem a chtějí ho od počátku vyprávět po svém.

Není to až tak dávno, doslova pár týdnů, kdy se splnil sen mnoha diváků a komiksových čtenářů. Cavill se vrátil jako Superman! Jo, bylo to sice jen na pár vteřin, a ještě k tomu v potitulkové scéně, ale už jen ten příslib jeho další sólovky nechal málokoho chladným. Co si budeme povídat, Cavill je spolu s Christopherem Reevem tím nejoblíbenějším Supošem. A často je i v žebříčcích před ním.   

Jenomže...

Tento ikonický návrat přišel těsně před tím, než se kormidla celého DC filmového univerza chopili výše dva zmínění pánové a evidentně se jich na názor nikdo neptal. Bohužel, protože to by pak jistí lidé pochopili, že mají s touto franšízou docela jiné plány. A u fanoušků by tak ukáplo méně slz a nadávek. 

Takže se stalo to, že se Henry nakonec k roli nevrátí, což zjistili nyní fanoušci definitivně ze sociálních sítí Cavilla i Gunna, kteří dali veřejnosti vědět, že se setkali a v potvrdili si, že Cavill s rolí Supermana končí a v novém DCU bude ztvárňován někým jiným. Tento odchod je však jen takovou třešničkou na dortu. Do té doby jsme totiž byli svědky krachu jednoho projektu za druhým. Třetí Wonder Woman podle scénáře Patty Jenkins? Vůbec. Vrátí se do role Gal Gadot? Netušíme. Jason Momoa a třetí Aquaman? Nejspíše ne. Batman v podání Bena Afflecka? Nepravděpodobné. Taktéž byl zrušen snímek Batman Beyond v hlavní roli s Michaelem Keatonem... a takto bychom mohli ještě chvíli pokračovat. 

Každopádně ve zkratce - Gunn a Safran prostě mají úplně jinou vizi, než s jakou přicházeli do tohoto světa tvůrci před nimi. Což nás vrací zpět k Supermanovi. Jak s ním tedy hodlá Gunn naložit a kdy se dozvíme jméno nového představitele?

S Cavillovým oznámením samozřejmě po internetu začaly běhat spekulace o různých náhradnících a ty mohou ještě nějakou chvilku trvat. Gunn totiž na svém Twitteru napsal, že už mají připravený rozvrh filmů, ale že s podrobnějšími informacemi přijdou až na začátku nového roku. Jediná aktuální zajímavá informace k Supermanovi je tak ta, kterou vypustil Gunn už o něco dřív. Nyní totiž nového Clarka Centa teprve tvoří, přičemž bude mladý a příběh se zaměří na období, kdy se odstěhoval ze Smallville do Metropolis. Což je vlastně období, které nijak zásadně zmapováno není a Gunn se svým týmem mají dost prostoru pro vlastní fantazii. 

Bohužel to ale taky znamená to, že ze hry o nového hlavního Supermana vypadává můj oblíbený Tyler Hoechlin, který ho aktuálně skvěle ztvárňuje v seriálu Superman and Lois. Bohužel, i budoucnost tohoto projektu je velmi nejistá, to je ale na jiný článek. V březnu nás čeká třetí sezóna vzhledem k mnoha absurdním detailům bych se ani nedivil, kdyby po této sezóně skončil. Bohužel. 

Koho byste v roli Supermana rádi viděli vy a myslíte si, že někdo jiný dokáže být stejně ikonický, jako Cavill?


Autor článku - Michal Černý