Karate Kid po 30 letech v seriálové podobě – První dojmy

10.04.2021

Obvykle nemám ve zvyku hodnotit jednotlivé epizody seriálů, ale v tomto případě jsem ze zhlédnutí prvního dílu tak napumpován rozličnými dojmy, že prostě nemohu jinak. Ještě nedávno bychom si všichni při doslechu o přípravě tohoto projektu klepali na čelo (a asi tomu tak v době jeho oznámení taky opravdu bylo). To, co se stalo, si ovšem vyloženě říká o nálepku zázrak.

Považovali jste dosud za nejlepší pokračování libovolného kinematografického díla druhého Terminátora? Nebo Shreka 2? Já si bezostyšně novým králem "této oblasti" dovolím prohlásit Cobra Kai. Dokonce i kdyby měla právě tato úvodní epizoda zůstat tím nejlepším, co celý seriál nabídne (o čemž však pochybuji a pevně věřím v pravý opak).

Nevím, zdali to byl právě James Cameron, který ve zmíněném Terminátorovi jako první přišel se spásnou myšlenku učinit ze záporné postavy hlavního hrdinu, ale historie stále ukazuje, že je to geniální tah. Pro Williama Zabku je/byl Johnny Lawrence zřejmě životní rolí. Postava mu perfektně sedí a my konečně můžeme také nahlédnout hlouběji do jejího nitra. 

Flashbacky fungují naprosto výborně, přináší přesně takovou dávku nostalgie, jaká je potřeba, zároveň však nepřebíjejí samotné vlákno a náplň současného vyprávění. Rovněž chemie mezi "starými známými" krásně jiskří, až skoro přechází mráz po zádech.

Sám jsem kouzlu Cobra Kai definitivně propadl při prvním Johnnyho high kicku. Akční sekvence, která následovala, mě zcela přikovala ke křeslu... A kdyby si mě v tu chvíli někdo dovolil vyrušit od sledování, zřejmě bych dštil oheň a síru. Kromě povedených bojových scén ale seriál přichází ještě s jednou velmi silnou zbraní, a tou je neotřelý humor plný cynismu a sarkasmu, jehož prakticky ani není možné se nabažit.

Nevím, zda se z mé strany jedná o pouhé pobláznění, ale dokonce i název epizody sám o sobě ve mně vzbuzuje pocit ryzího nadšení - Degenerovaný machr. Perte mi to rovnou do žíly!

Hodnocení: 95 %

Pozn. redakce: Seriál je k mání na Netflixu, první epizoda vyšla v r. 2018

Autor článku - Johnny