Kanodžo mo kanodžo - Když zábava vítězí nad kvalitou

06.10.2021

Domestic na Kanodžo, Gotóbun no Hanajome, Išuzoku Reviewers, Mirai Nikki a nyní i Kanodžo mo Kanodžo. Všechny tyhle projekty jsou pro mě společné jednou věcí a to tím, že si nedokážu uvědomit, jestli jsou tak špatné, až jsou dobré nebo naopak. Je proto až zvláštní, že právě Kanodžo mo Kanodžo momentálně považuji za jedno z těch nejlepších anime, které letos vyšlo.

Naoja Mukai je středoškolák, který je už od základní školy zamilovaný do své nejlepší kamarádky Saki. Po spoustě pokusech o vyznání lásky, které prováděl přibližně jedenkrát do měsíce, bylo nakonec jeho vyznání přijato kladně. Naoja tím pádem může konečně začít svůj šťastný život s ideální přítelkyní, na který tak dlouho čekal.

To by se ale nesměla objevit Nagisa, Naojova spolužačka, která mu jednoho dne řekne pravdu o tom, že je do něj neuvěřitelně zamilovaná. Aby mladík nezranil ani jednu z dívek, najde ideální řešení.

Přijde za svou přítelkyní Saki a požádá ji, aby mohla být Nagisa jeho druhou přítelkyní.

Po chvíli přemlouvání je tato žádost přijata a začíná tím tento prapodivný vztah tří lidí, dnes moderně zvaný jako polyamorie.

Ano, zní to neuvěřitelně bizarně a špatně a naprosto chápu vaši chuť se po přečtení děje pokusit vymazat si vzpomínky. A já to tu asi ani nebudu nijak obhajovat. Ono to opravdu je bizarní a špatné. Ale takovým tím dobrým způsobem.

Asi tu nebudu muset hodnotit ty typické záležitosti, které bych sérii normálně vytýkal. Takže si tu jen řekneme základní věci.

Hlavní postavou je mladík Naoja, který se i přes svou zvláštní osobnost dokáže zalíbit snad všem dívkám. Ano, všem. Snad jste si nemysleli, že tu je jen Saki a Nagisa. Do vztahu se postupně začne plést více ženských charakterů, které jsou ze začátku dosti podobné.

"On ji podvádí, nenávidím ho," se přibližně během jednoho dílu a jednoho dialogu změní na:

"Já ho vlastně miluju!"

Takže ne, nějaké normálně fungující charaktery tu opravdu nehledejte a nemyslete si, že by zde jakékoliv chování postav bylo nějak zvlášť odůvodněno něčím jiným, než že anime zapadá do kategorie "harém".

Ale občas prostě po sérii nechci tu největší propracovanost, originalitu a smysl. Občas si chci jen odpočinout a zasmát se, jak je daná série naprosto stupidní. A tady to opravdu funguje na jedničku. Sice si nedokážu představit sledovat toto anime na jeden zátah, ale při sledování jedné epizody týdně se dala špatně vytvořená a hluchá místa tak nějak přejít, a ani vás nenapadne, že už jste to, co právě vidíte, viděli asi pětkrát.

Teď tedy přijde ta nejtěžší část, a tou je hodnocení.

Pokud bych zde měl udělit procenta způsobem jako vždy, dávám 40 % a ani nemrknu. Ale pokud se zaměřím jen na to, jaký finální dojem na mě série udělala, tak si doopravdy myslím, že si zaslouží mnohem víc a budu ji považovat za jednu z letošních nejzábavnějších sérií. Jaké z hodnocení si vyberete vy je už jen na vás.


Hodnocení - 72 %


Autor článku - Biasim