Ježek Sonic 2 - Proč se vyplatí naslouchat fanouškům?

13.04.2022

Když si studio myslí, že ví všechno nejlépe, občas to prostě dopadne špatně. V případě, že se však někdo chytne za nos a vezme si připomínky fanoušků k srdci, může zachránit celou sérii.

A přesně tak tomu bylo u Sonica. Asi každý, kdo sledoval reklamní kampaň prvního dílu si vzpomene na mozkovou mrtvici, kterou prodělal, když poprvé spatřil filmový vizuál hlavního hrdiny. „Tohle musí být špatný vtip!"

https://7wallpapers.net
https://7wallpapers.net

Grafická podoba Sonica se jednoduše nepovedla. Hlavní hrdina, který byl ve hrách roztomilý, tady vypadal jako chovanec protialkoholní léčebny, který na záchodě přeřezal pilníkem mříže, vylezl oknem ven a dal se na útěk. Není tedy žádným překvapením, že vlna fanouškovské nevole se zvedla prakticky okamžitě. Internet stejně rychle zaplnila i lavina obrázků a vizualizací, jak pěkně by Sonic mohl vypadat, kdyby někomu neluplo v bedně. Reakce publika byla jednoduše obrovská a pochopitelná. Asi nikdo z nás však nedoufal, že Paramount Pictures zareagují takřka stejně rychle a pustí se do nápravy.

Někdo by mohl říct, že podobná reakce studia je samozřejmostí, jenže ono to tak není. Dost často se stává, že se vedení společnosti postaví na hlavu a odmítne s výsledným produktem cokoliv dělat. Je si totiž svou vizí absolutně jisté a nic s ním nehne. V tomto případě ale někomu došlo, že tudy cesta nevede. Redukce škod sice bude stát peníze, ale riziko finančního neúspěchu v kinech by bylo mnohem větší. Ve finále šlo jen o předělání CGI formy hlavního hrdiny. Nikdo se nemusel vracet na plac a přetáčet jednotlivé scény s celým štábem... A vyplatilo se!

https://i.ytimg.com
https://i.ytimg.com

První Sonicovo dobrodružství v kinech vydělalo celosvětově $319,715,683 a po zásluze se dočkalo druhého dílu. Ten momentálně válí v kinech, když v Americe otevřel za 71 milionů dolarů, čímž zároveň stanovil nový rekord pro filmy, které byly natočeny podle videoherní předlohy. Shodou okolností se navíc jedná i o největší otvírák pro Jima Carreyho, jehož rekordní otvírák do této chvíle zažil Božský Bruce s 68 miliony dolary. Není tedy divu, že už se chystá třetí díl a s ním i seriál o Knucklesovi.

Já sám musím říct, že je druhý díl ještě o chlup lepší než ten první. Samozřejmě musíte počítat s dětským humorem a větší jednoduchostí děje, ale to vůbec nevadí. Sonic je totiž prototypem filmu, které v současném Hollywoodu neuvěřitelně chybí. Skvělá akční jízda pro celou rodinu, která nespadá pod žádný filmový vesmír. Podobných filmů, kde se v našem světě objeví podivný tvor z jiné dimenze a pustí se do řádění s lidskými hrdiny, bývala kdysi hromada. S příchodem superhrdinských fláků se však děti přeorientovaly na marvelovky a těchto ujetých dobrodružství šíleně ubylo. Proto jsem neskutečně rád, že si studio vzalo připomínky vizuálu prvního dílu k srdci a vymačkalo ze Sonica maximum potenciálu. Vznikla díky tomu opravdu zábavná podívaná, na jejíž další díly se prostě musíte těšit!

Pokud vás zajímají další aktuality a recenze ze světa filmu, sledujte Torenův „Novinkový mix+" na Instagramu nebo třeba můj >CSFD účet<, kde pár rychlých reakcí taky najdete.

Autor článku - Nevka

https://images6.alphacoders.com
https://images6.alphacoders.com