Jeremy Renner: „Rozhodl jsem se přežít.“ – První rozhovor od drastické nehody

30.03.2023

Hvězda Marvel Cinematic Universe Jeremy Renner, kde ztvárňuje sympatického Hawkeye, zažil asi nejtěžší týdny svého života. Vše začalo v lednu, kdy se vrhnul pod 7tunový sněžný pluh, aby ochránil svého synovce. Nyní, po náročném zotavovacím procesu, k tomu říká: „Udělal bych to znovu, jen abych ho zachránil.

Herec byl začátkem ledna hospitalizován v kritickém stavu s poraněním hrudníku a ortopedickými zraněními. Co se stalo? Jeremy se snažil pomoci svému synovci vyprostit auto ze sněhu poblíž jeho domu v Lake Tahoe, když se začal odstavený pluh kutálet z kopce přímo na ně. Stroj herce rozdrtil, když se snažil zabránit tomu, aby zasáhl jeho synovce.

Nyní, po mnoha těžkých týdnech, kdy se Jeremy zdá fyzicky i psychicky v pořádku, poskytl exkluzivní rozhovor novinářce Dianě Sawyer, který bude odvysílán 6. dubna v americké televizi ABC News, a to těsně před premiérou jeho nového seriálu Rennervations na Disney+.

Byla však zveřejněna upoutávka, která dává tušit, že rozhovor bude mnohem více než zajímavý. A hned začátek je velmi intenzivní. Je zde totiž zvukový záznam telefonátu na tísňovou linku, který Rennerovi zachránil život. Je slyšet, jak Jeremy sténá bolestí, zatímco mu lidé říkají, aby „bojoval dál“. Novinářka se herce ptá, co všechno si pamatuje, jak si vybavuje bolest, a odpověď není vůbec příjemná. „Všechno, byl jsem vzhůru v každém okamžiku,“ říká Jeremy.

Viděl jsem ho v kaluži krve, která mu tekla z hlavy,“ říká Rennerův synovec. „Přiběhl jsem k němu. Nemyslel jsem si, že je naživu.

Zdroj – IG: jeremyrenner
Zdroj – IG: jeremyrenner

Novinářka dále předčítá seznam Rennerových zranění, z čehož vyplývá, že u jeho rekonvalescence bylo přítomno několik desítek andělů strážných. Posuďte sami – osm žeber zlomených na čtrnácti místech, pochroumané pravé koleno, zlomený pravý kotník, zlomená holenní kost levé nohy, zlomený levý kotník, zlomená pravá klíční kost, zlomené pravé rameno, poraněný obličej, oční důlek, čelist a dolní čelist zlomené, zhroucené plíce, propíchnutá žeberní kost, játra...

Jeremy pak překvapuje novinářku tím, když řekne, že by to udělal znovu, jen aby zachránil svého synovce, na něhož se původně pluh valil. 

Jak bude vypadat moje tělo? Budu jen páteř a mozek pro vědecké experimenty?“ vzpomíná herec, o čem jednu dobu v nemocnici uvažoval. Načež se rozpláče, když mu novinářka řekne: „Slyšela jsem, že jste své rodině znakovou řečí řekl: ‚Je mi to líto‘."

Rozhodl jsem se přežít. Tohle mě určitě nezabije, v žádném případě. Při této zkušenosti jsem ztratil spoustu masa a kostí, ale byl jsem doplněn a naplněn láskou a titanem,“ vtipkuje herec. „Když se podíváte do zrcadla, vidíte novou tvář?“ ptá se novinářka, na což Renner odpovídá: „Ne, vidím šťastného muže.“ Tím se ukázka uzavírá a nezbývá než se těšit na celý jistě podnětný rozhovor. 

Jeho součástí budou i záběry z Rennerovy fyzioterapie, včetně toho, jak se pohybuje na speciální kolenní koloběžce. Pokud ale chcete vědět víc o jeho zdravotním stavu a jak pokračuje ve svém uzdravování, Jeremy pravidelně informuje své fanoušky na sociálních sítích právě o svých pokrocích. 

Autor článku - Michal Černý, Zdroj informací - The Guardian