Je Spy x Family tou nejlepší komediální mangou?

27.11.2021

Když jsem poprvé vzal do ruky první svazek Spy x Family, byl jsem opravdu rád, že už se k nám díky nakladatelství Crew dostávají i méně známé mangy. V tomhle případě se ale rozhodně "méně známé" nerovná špatné, ba právě naopak.

Soumrak je jedním z nejlepších existujících špionů. Za svůj život si dokázal poradit s velkým množstvím nebezpečných misí. Ta nejnovější je dostat se k předsedovi strany Národní jednoty Donovanu Desmondovi, který ohrožuje mír mezi Východem a Západem.

Jelikož je ale Desmond samotář, který se ve společnosti téměř nevyskytuje, bude obtížné se k němu dostat jen tak. Jedna možnost tu ale je. Když už se někde objeví, tak to jsou pravidelné veřejné akce velice prestižní školy, na kterou chodí jeho syn.

Soumraka tedy čeká nelehký úkol - Oženit se a zplodit dítě. Dítě si tedy zvládne adoptovat, se ženou už to je komplikovanější. Následně se ale konečně rodina složí, a tak můžeme tedy začít pozorovat život špiona, nájemné vražedkyně a mladé dívky ovládající telepatii.

Na úplný začátek jsem původně chtěl sepsat nějaká negativa. Bylo mi jasné, že by jich bylo jen opravdu pár a nezabral bych tím moc místa a rovnou bych se mohl dostat k těm kladným věcem. Po chvíli přemýšlení mi ale došlo, že mě ani žádná negativa ve skutečnosti nenapadají.

Nechci, aby to znělo, jako že zde mluvím o nejlepší manze pod sluncem, která nemá žádné chyby, ale nemůžu si vybavit jediný prvek, který by mi přišel udělaný špatně. Ano, občas mi chybělo dotažení nějakého nápadu do pořádného konce, ale celkovému zážitku ze čtení to nijak neubere. 

Jedním z nejdůležitějších prvků mangy je vždy kresba. Ta je tady na opravdu vysoké úrovni. Nejedná se jen o opravdu pěkné zpracování místních měst a ulic se skvělou atmosférou, ale hlavně o ztvárnění postav. 

Ty nám nejsou sympatické jen díky nádherné kresbě, ale také díky charakterům našich tří hlavních charakterů. Jejich složení je provedeno naprosto skvěle a u ani jednoho z nich se nestane, že byste si ho nemohli oblíbit. Společně dokáží vytvořit spoustu komediálních situací, které zde fungují opravdu dobře- Dlouho se nestalo, že bych se u mangy smál nahlas. Zde se to povedlo.

Po prvním svazku se ještě nedá hodnotit moc dobře, ale jestli vše půjde dobře tak, jak začalo, našel jsem si nejspíše novou oblíbenou mangu. 


Hodnocení prvního svazku - 90%


Autor článku - Biasim