Je Sekai saikó no ansacuša další Redo of Healer?

22.02.2022

Začátkem roku 2021 se na televizních obrazovkách v Japonsku objevila poměrně kontroverzní série jménem Redo of Healer. To první, co dokázalo diváky u tohoto anime zarazit, byly jeho dvě vydané verze. První byla vysílána v japonské televizi a ta druhá, jež byla necenzurovaná.

Zdroj: Epicstream
Zdroj: Epicstream

Už jen tato informace dokázala v divákovi vytvořit představu, do čeho se vlastně pouští. A nakonec to dopadlo podle očekávání. Jednalo se o něco, co se údajně pohybovalo někde na hranici anime a animované pornografie. Osobně si ale myslím, že už to onu hranici dávno překročilo. K tomu všemu byla celá série špatná od samotného základu. Ať už to byl naprosto nemorální hlavní hrdina, nebo naprosto prázdný příběh, který byl jen taková spojka, abychom se opět mohli dostat ke scénám sexu hlavního hrdiny s jeho společnicemi nebo hlavního hrdiny znásilňujícího své budoucí společnice.

Redo of Healer bylo od počátku vysílání jedno z nejhorších anime, které jsem kdy viděl a doufal jsem, že už se k tomu nebudu muset nikdy vrátit. Pak jsem ale na sociálních sítích uviděl příspěvek, že se chystá další anime podle mangy od autora již zmíněného veledíla. A přesně o tomto novém počinu se tu dnes pokusím rozepsat.

Lugh Tuatha Dé, syn bohaté aristokratické rodiny nájemných vrahů, působí na první pohled jako normální dítě. Ve skutečnosti se ale jedná o toho nejlepšího nájemného vraha, kterého naše realita měla. Když ale přeci jen zemřel v akci, reinkarnoval se do světa jiného, aby tam splnil svůj poslední úkol. Úkol, který mu udělila sama Bohyně, byl zabít Hrdinu, který měl onen cizí svět původně zachránit, ale po splnění své mise se z něj stala hrozba.

Zdroj: The World's Finest Assassin Wiki
Zdroj: The World's Finest Assassin Wiki

Lugh se tedy s pár schopnostmi, které mu Bohyně nadělila, musí vydat na cestu tento svět zachránit.

Abych byl upřímný, tak už v moment, kdy jsem si poprvé přečetl, že se jedná o anime od tvůrce Redo of Healer, tak jsem byl velice skeptický. No, spíš by se dalo říct, že jsem nad tím zlomil hůl ještě před tím, než jsem viděl první epizodu. Když jsem navíc u čtvrté epizody viděl dvě verze, přičemž u té druhé bylo opět připsáno "uncensored", začal jsem se strachovat ještě více.

Ale nakonec jsem si po přečtení pár pozitivních recenzí řekl, že tomu tu možnost vylepšit si u mě reputaci dám. A vůbec to nebyl špatný nápad.

Už od začátku je poznat, že se tato série od Healera dost liší, a to hlavně proto, že to první, co vidíme, není sexuální scéna. Vlastně až do samotného konce se nedostala na hranici anime a hentai a ty "necenzurované" epizody, kterých jsem se tak bál, obsahovaly nakonec jen menší množství nahoty.

Zdroj: Gogoanime
Zdroj: Gogoanime

Doteď jsem jen srovnával Nájemného vraha s Healerem a vůbec se nezaměřil na sérii jako takovou, ale tady to prostě bylo třeba.

Ono zde ale nic moc jiného k hodnocní není. Jedná se totiž o úplně průměrnou sérii s průměrnou zápletkou, průměrným hrdinou, průměrnými nápady a průměrnou animací. Takže vás naprosto nic nemůže ohromit.

Příběh by se sice rozhodně nedal označit nějak extrémně zajímavý či originální, ale aspoň se stále nějak posouval dál a nejednalo se pouze o sérii šablonovitých epizodních příběhů, ke kterým se spousta isekai anime dříve nebo později uchýlí.

Problémem byly postavy. Vlastně nejen ty vedlejší, jak tomu často bývá, ale prostě všechny. Lugh dle mého rozhodně není natolik zajímavá postava, o kterou bych měl chuť se nějak více zajímat. Většina vedlejších charakterů, hlavně tedy ženských, zde většinou plnily jednu a tu samou roli "společnice" a většinou od sebe byly naprosto nerozeznatelné. A co se záporáků týče, tak už si teď, nějakou dobu od vidění, nevybavuji jediného.

Zdroj: Jetanime
Zdroj: Jetanime

Jediným pozitivem, které mi dokázalo zážitek nějak zpříjemnit, byly občasné scény, kdy bohyně přivolala nejlepšího člověka v jakémkoliv oboru a poslala ho zabít hrdinu. Jak to dopadne, když na něj vyšle třeba nejlepšího rappera? No, moc dobře zrovna ne. Tyhle komediální vsuvky ale samotný průměr série vytáhnout opravdu nedokázaly, jen se jedná o to jediné, co si za nějaký čas ze série možná i vybavím.

Celkově se ale rozhodně nejedná o až tak velký propadák. Naprostá většina prvků se sice pohybuje někde kolem průměru, ale jako celek se jedná rozhodně o příjemnější zážitek, než jsem původně očekával. Jelikož byla ale očekávání opravdu slabá, nejde vlastně o takové pozitivum.


Hodnocení - 58 %


Autor článku - Biasim