Jak jsem se reinkarnoval coby sliz konečně i v češtině!

02.08.2022

Nejúspěšnější japonský komiks z žánru „isekai" vychází i u nás. A máme se opravdu na co těšit!

Myšlenka reinkarnace je velmi lákavá. Pokud jste se chovali v životě slušně, narodíte se znovu jako krásný milionář či milionářka, pokud neslušně, můžete počítat tak maximálně s rolí vakojezevce. Hlavní hrdina téhle série obětoval svůj život při záchraně svého přítele, takže dostal za odměnu novou životní příležitost. Reinkarnoval se (ve fantasy říši řídící se herními zákony) coby - sliz.

Ano, stal se tou nejnižší formou nepřítele v japonských videohrách. Získal roli, kterou v našich RPG obvykle zastávají krysy. Ale hlavní hrdina si v okamžiku umírání vyvolí ještě dvě schopnosti. Znalost veškerých informací o světě kolem sebe a schopnost pohltit cokoliv a přebrat jeho nadání. A to už začíná být zajímavé.  

Photo © CREW
Photo © CREW

Tenhle komiks," říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW, „je zajímavý hned několika věcmi. Jednak je tu objevování nového světa a snaha pochopit a využít jeho zákonitosti. Pak je tu hlavní hrdina, který nebyl v původním životě příliš úspěšný a výrazný - a najednou se musí rozhodovat, řešit problémy a vůbec se proměnit na hrdinu. Tohle outsiderovství mu navíc dává schopnost chápat a neodsuzovat ani podobně postižené „příšery". A do třetice si tvůrci užívají zdánlivě slabého hrdinu, který se musí potýkat s věcmi, které vysoce přerůstají jeho sliznatou hlavu, a musí vymýšlet originální způsoby překonávání překážek. A samozřejmě, nemůžou chybět emoce, přátelství, vztahy, ale i silní protivníci. Prostě všechno, co k manze patří."

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz vyšlo původně jako román z ranku light novel, ale měl takový úspěch, že se brzy objevila jeho neméně úspěšná manga verze, která příběh dostala i víc mimo hranice Japonska a přispěla k současnému obřímu zájmu o žánr „isekai". Tímhle termínem Japonci označují příběhy, ve kterých se hrdina propadne či reinkarnuje do cizího, obvykle fantasy světa, a dnes se používá hlavně v souvislosti s přesunem do počítačového vesmíru (z tohohle žánru u nás už vyšla light novel Sword Art Online).

Jak už jsme zmínili, Jak jsem se reinkarnoval coby sliz se stal hitem, a vzniklo hned pět různých pokračování a kratších příběhů s vedlejšími postavami. A samozřejmě, nemohl chybět ani anime seriál a počítačová hra! V době svého vydání se manga dostala mezi deset nejúspěšnějších mang a stala se první mangou podle light novel, které se prodávalo víc než dvacet miliónů kusů (minulý rok to už bylo víc než pětadvacet miliónů), v roce 2018 získala BookWalker Award, v roce 2019 dostal příběh cenu Crunchyrollu za nejlepšího hrdinu, a v roce 2022 vyhrála série Kodansha Manga Award za nejlepší shonen. Všude po světě se tahle manga líbila a byla přijata s nadšením. Kromě jednoho místa.

Anime podle mangy Jak jsem se reinkarnoval coby sliz bylo zakázáno v Rusku - kvůli tomu, že se točí kolem reinkarnace. U nás si myslíme, že s tímhle problém nebude. Mangy dnes už ovládají mnohdy až polovinu míst na týdenních žebříčcích nejúspěšnějších knížek pro děti a mládež, a tohle má šanci zařadit se bez problémů mezi ty největší hity. Komiks zaujme čtenáře, bez ohledu na to, jestli hrají, nebo nehrají počítačové hry, nebo jestli věří či nevěří v reinkarnace. Je to prostě další skvělý manga příběh, se sympatickými hrdiny, zajímavým příběhem a fascinujícím světem!

Mangu můžete zakoupit se slevou 20 % přímo na stránkách CREW přes >tento< odkaz!

Zdroj - Presskit Nakladatelství Crew


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového