Ich bin ein Gamer - Babicova komiksová kuchařka (nejen) pro hráče

01.12.2021

Série vládních opatření zamíchal kartami v životech mnoha lidí, kteří doslova ze dne na den museli přistoupit ke svému podnikání z úplně jiného směru. Výjimkou nebyl ani známý kuchař a moderátor Jiří Babica, který na přelomu zimy a jara roku 2020 přišel s naprosto nečekaným konceptem, který nečekaně spojil jeho kuchařskou vášeň s hráčskou komunitou. A úspěšný virální koncept byl na světě.

Sám Babica k tomu v anotaci ke knize říká:

,,...Všechno vzniklo velmi emocionálně v prvním lockdownu v únoru 2020. Myšlenka byla jednoduchá: lidi jsou zavření doma a mají nakoupeno spoustu surovin a třeba se jim bude hodit nějaký ten nápad, jak ty suroviny zpracovat. Po natáčení receptů jsme si říkali, že se lidi doma možná nudí, a tak jsem začal tancovat, zpívat a dělat jiné kraviny, a tak se zrodila Babicova televize na YouTube. Ve chvíli, kdy jsme řešili, co dál, se v komentářích objevil názor, že mám něco uvařit pro gamery, co tam sedí u těch strojů a taky se potřebují najíst. Ukázalo se, že jich tam sedí docela dost a že mají pořádný hlad..."

A opravdu jich je dost. V komentářích se mu najednou začala objevovat věhlasná jména československé streamerské herní komunity a tito lidé po něm jednoduše chtěli jednoduché recepty, které zvládnou uvařit i oni v přestávkách mezi hraním, někteří z nich se dokonce v jeho pořadu přímo objevili.

Vznikl tak neskutečný hit a série Ich bin ein Gamer se okamžitě stala legendárním a ikonickým počinem, jenž sbírá statisíce zhlédnutí a čísla neustále rostou.

Kuchařka je určena samozřejmě nejen hráčům, ale nikdo nemůže popřít fakt, že právě hráči samotní a jejich dost široká komunita pomohla roznést tento koncept do světa, čímž vytvořila dosti zásadní průsečík mezi oběma poměrně různorodými světy, které se až do té doby míjely jen sporadicky.

Pokud vás koncept zaujal a chcete si ke hře dát něco netradičního, anebo si přejete prostě jen jednoduché recepty ze surovin, které nejspíše běžně najdete doma, pak si knihu můžete pořídit kupř. i na webu Xzone.Autor článku - Michal Černý