I Am Groot - Nejhorší a nejzbytečnější projekt Marvel Studios

10.08.2022

Na Disney+ se dnes dostal mnohými očekávaný animovaný projekt I Am Groot, jenž nám v pěti kratičkých epizodách přibližuje život malého Groota mezi koncem prvního a začátkem druhého dílu Strážců Galaxie. Jak to dopadlo? Hodně lidí zklamu, ale až na pár vteřin a vizuální zpracování nemám vůbec co chválit.

Každý díl má necelých 5 minut, z čehož ale tvoří 2 minuty titulky a na začátku tradiční logo společnosti, čili tu máme 5 epizod po třech minutách. Příběhy Groota tak zabírají celkem 15 minut vašeho života a rovnou říkám, že raději běžte dělat něco mnohem užitečnějšího. Třeba se chvíli dívat na Ordinaci v růžové zahradě

A jelikož se tímhle dílem nechci zaobírat déle, než je nutné pro sepsání této recenze, vezmu to hodně stručně. Stejně není moc o čem psát.

Tedy - není to vtipné. Vůbec. Pokud máte více jak 3 roky, absolutně nechápu, proč by se vám to mělo líbit z hlediska zábavy. Já jsem se „uchechtl“ pouze dvakrát, a to ve třetí epizodě na úplném konci a v páté epizodě a jen kvůli Rocketovi. „Proč to vypadá, jako kdyby tu vybuchla bomba?... Jo aha, ona tady vybuchla bomba...“

Až na první epizodu, kdy zjistíme, jak se Groot dostal z květináče, tu není absolutně vůbec nic zajímavého a důležitého, co bychom nutně potřebovali z jeho života znát. Každá epizoda má sloužit jen čistě pro zábavu, ale jak jsem už řekl, tenhle aspekt zcela selhal. A nic jiného tu už není.
Co mohu snad trochu pochválit, anebo minimálně na to nijak nenadávat, je animace, která je vlastně docela fajn a určitě je mnohem lepší, než ve většině filmů 4. fáze. Což je na jednu stranu docela smutné. 

No a to je celá recenze, která si o mnoho víc řádků ani nezaslouží. Tahle série nenabízí prakticky vůbec nic, co by stálo za vašich několik minut života. Není to vtipné, zajímavé, originální, nerozšiřuje to absolutně vůbec lore MCU, z roztomilé postavičky se stala naprosto infantilně neroztomilá figurka... zkrátka, je to zbytečné mrhání časem animátorů i nás diváků, a jak už jsem psal v reakci na jedno z propagačních videí, každá epizoda skutečně nabízí skvělý materiál na výrobu hraček. Nejsem tak schopný pochopit průměrné hodnocení 70 %, které všude vidím. Tenhle projekt je čistokrevná továrna na plyšáky, figurky, školní sešity, batohy a nekonečno dalších úplně zhovadilých zbytečností, které budou ponejvíce zajímat děti předškolního věku. A nejhorší na tom je ten fakt, že lidem tohle stačí. Nesmíte se pak divit, že podobným směrem kráčí, až na výjimky, celé MCU.

Hodnocení - 10 %


Autor recenze - Michal Černý

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Bazaar Festival slaví 10 let. Dalo by se bilancovat, ale není to úplně jeho styl. Proto festival ke svému desátému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi. Tématem letošního ročníku proto jsou ODVÁŽNÉ...

S klepajícími se prsty datluji tyto dojmy ihned po novinářské projekci. Pokračování filmu, který označuji za jedno z předních sci-fi dékady, byť ne každý se mnou souhlasí. Pomalé tempo leckoho odradí, leckdo namítne, že je Duna nabubřelá a působí jako velký trailer na pokračování. Jaké jsou tedy moje pocity ze dvojky?

V moderní společnosti je prakticky nemožné potkat člověka, který se ani jednou v životě nesetkal se spojením pojmů mutant a bojové umění ninjů. Tahle kombinace se objevila v povědomí nejen fanoušků obrázkového čtení – komiksů, ale i hraných snímků, nebo jejich animovaných verzí. A to nemluvím o hromadě oblečení, hraček, sběratelských figurek a...

Je to už nějaký ten pátek, kdy Bohemian Rhapsody roztrhlo pytel s novou vlnou mainstreamových filmů o slavných hudebních legendách. Ke Queenům se přidal Eltonův Rocketman, Whitney Houston s I Wanna Dance With Somebody, zanedlouho se k nim přidá Michael Jackson... A to zdaleka nebude vše.