I Am Groot - Nejhorší a nejzbytečnější projekt Marvel Studios

10.08.2022

Na Disney+ se dnes dostal mnohými očekávaný animovaný projekt I Am Groot, jenž nám v pěti kratičkých epizodách přibližuje život malého Groota mezi koncem prvního a začátkem druhého dílu Strážců Galaxie. Jak to dopadlo? Hodně lidí zklamu, ale až na pár vteřin a vizuální zpracování nemám vůbec co chválit.

Každý díl má necelých 5 minut, z čehož ale tvoří 2 minuty titulky a na začátku tradiční logo společnosti, čili tu máme 5 epizod po třech minutách. Příběhy Groota tak zabírají celkem 15 minut vašeho života a rovnou říkám, že raději běžte dělat něco mnohem užitečnějšího. Třeba se chvíli dívat na Ordinaci v růžové zahradě

A jelikož se tímhle dílem nechci zaobírat déle, než je nutné pro sepsání této recenze, vezmu to hodně stručně. Stejně není moc o čem psát.

Tedy - není to vtipné. Vůbec. Pokud máte více jak 3 roky, absolutně nechápu, proč by se vám to mělo líbit z hlediska zábavy. Já jsem se „uchechtl“ pouze dvakrát, a to ve třetí epizodě na úplném konci a v páté epizodě a jen kvůli Rocketovi. „Proč to vypadá, jako kdyby tu vybuchla bomba?... Jo aha, ona tady vybuchla bomba...“

Až na první epizodu, kdy zjistíme, jak se Groot dostal z květináče, tu není absolutně vůbec nic zajímavého a důležitého, co bychom nutně potřebovali z jeho života znát. Každá epizoda má sloužit jen čistě pro zábavu, ale jak jsem už řekl, tenhle aspekt zcela selhal. A nic jiného tu už není.
Co mohu snad trochu pochválit, anebo minimálně na to nijak nenadávat, je animace, která je vlastně docela fajn a určitě je mnohem lepší, než ve většině filmů 4. fáze. Což je na jednu stranu docela smutné. 

No a to je celá recenze, která si o mnoho víc řádků ani nezaslouží. Tahle série nenabízí prakticky vůbec nic, co by stálo za vašich několik minut života. Není to vtipné, zajímavé, originální, nerozšiřuje to absolutně vůbec lore MCU, z roztomilé postavičky se stala naprosto infantilně neroztomilá figurka... zkrátka, je to zbytečné mrhání časem animátorů i nás diváků, a jak už jsem psal v reakci na jedno z propagačních videí, každá epizoda skutečně nabízí skvělý materiál na výrobu hraček. Nejsem tak schopný pochopit průměrné hodnocení 70 %, které všude vidím. Tenhle projekt je čistokrevná továrna na plyšáky, figurky, školní sešity, batohy a nekonečno dalších úplně zhovadilých zbytečností, které budou ponejvíce zajímat děti předškolního věku. A nejhorší na tom je ten fakt, že lidem tohle stačí. Nesmíte se pak divit, že podobným směrem kráčí, až na výjimky, celé MCU.

Hodnocení - 10 %


Autor recenze - Michal Černý

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Babylon, to je nejnovější počin Damiena Chazella, který je oceněn Oscarem a uznáván coby jeden z nejvýraznějších režisérů současnosti. Hity jako La La Land nebo Whiplash jsou právem nazývány jako klasiky moderního filmu a jde i o mé jasné protiargumenty, kdyby se se mnou snad někdo chtěl hádat o tom, jak dnešní Hollywood upadá a nenabízí nové...

Trh streamovacích služeb se rozrůstá o přitažlivou novinku. Vlastní videoslužbu spustí již ve středu 8. února skupina Prima. Nová česká streamovací služba pro celou rodinu prima+ nabídne vedle televizních předpremiér tisíce filmových i seriálových titulů a exkluzivní vlastní seriálovou tvorbu pod hlavičkou Prima+ ORIGINALS. Uživatelé se mohou těšit...

V této nové sérii dostanou prostor projekty, které nepatří v žebříčku oblíbenosti a přijatelnosti na úplně vrchní místa, ale přesto podle nás (tedy jednotlivých redaktorů, kteří o nich budou psát) zaslouží aspoň trochu pozornosti navíc. Z jakýchkoliv důvodů.