I Am Groot aneb Disney představuje nejroztomilejší merch všech dob

23.07.2022

Taky jste rádi, když je váš oblíbený film či seriál natolik úspěšný, že z něj výrobci merche vyzobou ty nejzajímavější části a vyrobí podle nich oblečení, doplňky a hračky? Tak to byste se asi měli připravit na dobu, kdy se bude dít přesný opak a tato díla budou vznikat čistě jako obří reklama na již chystané zboží. Nový animovaný přírůstek do MCU - I Am Groot - je toho krásným příkladem.

Tedy, ne že by se nic obdobného už nedělo teď, kdy vidíme ve všech možných projektech postavy či rekvizity, které tam jsou jen a čistě pro to, aby se následně dobře prodávaly. Na druhé straně i když to mnohdy nedává smysl a je evidentní, že daná „věc“ je tam naroubována násilím, dokážu to přejít a nějaké t peníze navíc dané společnosti i přeju. Každopádně po zhlédnutí následujícího traileru mám obavy, že se to začíná posouvat na úplně jiný level.

Co se týká Groota, tam je asi bez debat, že je to jedna z nejoblíbenějších a nejroztomilejších filmových/komiksových postav současnosti. Každý druhý chce mít doma Groota v jakékoliv verzi a nutno uznat, že se Jamesi Gunnovi povedl neuvěřitelný kousek, když dokázal masám neznámou komiksovou postavičku dostat do téměř každé rodiny. 

Vlastní série tedy byla jen otázkou času.

Nyní tu máme konečně oficiální trailer a za sebe mohu říct, že jsem viděl ukázku zřejmě té nejdražší reklamy za velmi dlouhou dobu. Vidíme zde ještě stále pořád malého Groota a nějaké podivné a neméně roztomilé mimozemšťany, kteří s ním laškují a lákají ho do bitvy, no vše skončí Grootovým „rozkvětem“. A zatímco děti vidí něco naprosto božského a neskutečně barevného, já zase v každém jednotlivém políčku nevidím nic jiného než dolary v očích každého hlavouna v Disney. A věřte mi, těm o nějaký smysluplný příběh vůbec nejde. 

Jasně, celé je to nádherně barevné a vizuálně na MCU standardní, spíše trochu podprůměrné, ale tam je ještě čas na tom zapracovat a jak už víme, studio velmi rádo poslední dobou dodělává efekty i v den premiéry. To je ale na jiné povídání. 

Udělejte si obrázek sami, ale tohle mě vůbec nezaujalo a zatímco zaslepení fanoušci jásají nad návratem jejich krále roztomilosti, který se legračně směje, říká dokola jednu větu, tancuje v plamenech a dělá nejrůznější šílenost, já mám před sebou zatím jen naprosto zbytečné rozšíření ságy, která pomalu ale jistě začíná požírat sama sebe. Co se týká příběhu, tam toho moc nevíme, ale zcela jistě se v 5dílné sérii dostaneme na mnoho vesmírných cest i spolu s Rocketem. Čili, Strážci jsou super, ale je tohle opravdu zapotřebí?

Série startuje na Disney+ 10. srpna, takže si už chystejte svoje peněženky a někteří i pevné nervy, Groot bude v srpnu úplně všude. 


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Že jste ještě neslyšeli pojem „Citlivostní čtenář“? Ve zkratce se jedná o spolupracovníky nakladatelství, kteří mají za úkol pročíst si literární dílo a odstranit (či upravit) výrazy, které by mohly být urážlivé rasově, etnicky, genderově a vlastně i jakkoliv jinak. Tito čtenáři jsou výdobytkem naší společnosti už pár let, největší pozornost ale...

Když v roce 2018 začalo nakladatelství Albatros opět vydávat souborné dílo Jaroslava Foglara, spojila to Skautská nadace JF s jiným a velmi zajímavým projektem, tedy výrobou a instalací speciálních vyřezávaných „foglarovských“ laviček na různých místech Prahy, kde Foglar působil. Ať už tam pracoval, psal či zrovna vedl oddíl. Laviček má být celkem ...

Videohra Kingdom Come: Deliverance byla odvážným herním experimentem. Důsledně historická hra z patnáctého století, s důrazem na detaily – a bez jakékoliv fantastiky. Zahraniční vydavatelé k ní přistupovali velmi obezřetně: Vždyť tam nebyli žádní draci, kouzelníci ani elfové, a navíc se odehrávala někde v Čechách, což je zřejmě kdovíkde v Rusku. A...