I Am Groot aneb Disney představuje nejroztomilejší merch všech dob

23.07.2022

Taky jste rádi, když je váš oblíbený film či seriál natolik úspěšný, že z něj výrobci merche vyzobou ty nejzajímavější části a vyrobí podle nich oblečení, doplňky a hračky? Tak to byste se asi měli připravit na dobu, kdy se bude dít přesný opak a tato díla budou vznikat čistě jako obří reklama na již chystané zboží. Nový animovaný přírůstek do MCU - I Am Groot - je toho krásným příkladem.

Tedy, ne že by se nic obdobného už nedělo teď, kdy vidíme ve všech možných projektech postavy či rekvizity, které tam jsou jen a čistě pro to, aby se následně dobře prodávaly. Na druhé straně i když to mnohdy nedává smysl a je evidentní, že daná „věc“ je tam naroubována násilím, dokážu to přejít a nějaké t peníze navíc dané společnosti i přeju. Každopádně po zhlédnutí následujícího traileru mám obavy, že se to začíná posouvat na úplně jiný level.

Co se týká Groota, tam je asi bez debat, že je to jedna z nejoblíbenějších a nejroztomilejších filmových/komiksových postav současnosti. Každý druhý chce mít doma Groota v jakékoliv verzi a nutno uznat, že se Jamesi Gunnovi povedl neuvěřitelný kousek, když dokázal masám neznámou komiksovou postavičku dostat do téměř každé rodiny. 

Vlastní série tedy byla jen otázkou času.

Nyní tu máme konečně oficiální trailer a za sebe mohu říct, že jsem viděl ukázku zřejmě té nejdražší reklamy za velmi dlouhou dobu. Vidíme zde ještě stále pořád malého Groota a nějaké podivné a neméně roztomilé mimozemšťany, kteří s ním laškují a lákají ho do bitvy, no vše skončí Grootovým „rozkvětem“. A zatímco děti vidí něco naprosto božského a neskutečně barevného, já zase v každém jednotlivém políčku nevidím nic jiného než dolary v očích každého hlavouna v Disney. A věřte mi, těm o nějaký smysluplný příběh vůbec nejde. 

Jasně, celé je to nádherně barevné a vizuálně na MCU standardní, spíše trochu podprůměrné, ale tam je ještě čas na tom zapracovat a jak už víme, studio velmi rádo poslední dobou dodělává efekty i v den premiéry. To je ale na jiné povídání. 

Udělejte si obrázek sami, ale tohle mě vůbec nezaujalo a zatímco zaslepení fanoušci jásají nad návratem jejich krále roztomilosti, který se legračně směje, říká dokola jednu větu, tancuje v plamenech a dělá nejrůznější šílenost, já mám před sebou zatím jen naprosto zbytečné rozšíření ságy, která pomalu ale jistě začíná požírat sama sebe. Co se týká příběhu, tam toho moc nevíme, ale zcela jistě se v 5dílné sérii dostaneme na mnoho vesmírných cest i spolu s Rocketem. Čili, Strážci jsou super, ale je tohle opravdu zapotřebí?

Série startuje na Disney+ 10. srpna, takže si už chystejte svoje peněženky a někteří i pevné nervy, Groot bude v srpnu úplně všude. 


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

V blízké budoucnosti vypukne občanská válka mezi autoritářskou vládou Spojených států a různými secesionistickými hnutími. Známý válečný fotograf Lee Smith zachrání začínající fotoreportérku Jessie před sebevražedným bombovým útokem v New Yorku. Tím začíná celý příběh, který je... o čem vlastně příběh je? Jedná se o politické vyjádření,...

Japonský fotbalový svaz už nebaví prohrávat. Rozhodne se tedy vychovat prvotřídního střelce, který dovede národní tým k vítězství na mistrovství světa. Což by nebylo nic překvapivého – překvapivá je metoda, kterou na to použije. Shromáždí tři stovky nejlepších hráčů středoškolské ligy a neprodyšně je uzavře do zvláštního tréninkového zařízení...

Ivan Hlas, významný písničkář české hudební scény, se chystá oslavit 70. narozeniny, které připadají na 10. května, docela unikátním způsobem. Toto výročí si připomene sérií komorních koncertů pod názvem Pramínek času, kde vystoupí ve formaci Ivan Hlas Trio.