Hra Kingdome Come: Deliverance dostane prequelový komiks!

02.02.2022

Hráčům asi není třeba titul sáhodlouze představovat, ale pro vás ostatní ve zkratce. Hra Kingdom Come: Deliverance byla vyvinuta českou vývojářskou společností Warhorse Studios, za níž stojí Daniel Vávra, muž, který světu přinesl první dva díly z herní trilogie Mafie. KCD je realistické a historické RPG z pohledu první osoby s otevřeným světem. Děj hry je zasazený do českých zemí na začátku 15. století, do oblasti s městy Sázava, Rataje nad Sázavou a Stříbrná Skalice. Celkem se prodalo už přes 4 miliony kopií. No a nyní bude tento kousek našich dějin zpracován nejen herně, ale i komiksově.

Zdroj: Behemoth Comics
Zdroj: Behemoth Comics

Toto dílo si vzala na starost společnost Behemoth Comics a první číslo vyjde již v červnu tohoto roku s názvem Kingdom Come: Deliverance - Death Upon Us. Jelikož se jedná o prequel, bude se děj čtyřdílného komiksu věnovat událostem předcházející příběh hry samotné. Čtenář se tak dostane do konfliktu mezi králem Zikmundem, vůdcem banditů Ištvánem Tóthem a králem Václavem IV. Zikmundova armáda, složená převážně z kumánských žoldáků, ničí jednu vesnici za druhou, Ištván vykrádá jejich bohatství a Václav IV. bezradně a nečinně přihlíží.

Příběh pochází z pera Bretta Murphyho a o kresbu se postaral Wilson Gandolpho, kteří již společně pracovali na sérii Paranormal Hitman. Jinak komiks bude stát 4 dolary a pořídit si jej můžete přímo u nakladatele ZDE.

Jak se na komiks těšíte a hráli jste tuto úspěšnou hru?

Autor článku - Michal Černý