Hlídka - Seriál inspirovaný dílem Terryho Pratchetta si odbyl svoji premiéru

20.11.2021

Jestli vám bylo líto, že Terry Pratchett už nikdy nestvoří žádný epický fantasy román a tedy nebude ani možnost jej převést do hrané podoby, pak už nemusí. Je tady totiž Hlídka, jež si bere postavy ze slavné Zeměplochy a dává jim svůj vlastní a velmi osobitý příběh.

V novém seriálu budeme sledovat příběh Městské hlídky - roztodivné skupiny odpadlíků, kteří najdou kuráž k záchraně světa, což ani jim samotným hlava nebere. V osmi dílech plných komedie i napětí se trollové, vlkodlaci, čarodějové a další nepravděpodobní hrdinové musejí postavit ďábelskému spiknutí, jehož cílem je vzkřísit velkého draka, který by docela zničil svět, jak jej znají.

Hlídku tvoří kapitán Samuel Elánius v podání Richarda Dormera (Hra o trůny), lady Sibyla Berankinová (Lara Rossi ze seriálů Bez hranic nebo Cheat), kapitán Karotka (Adam Hugill: 1917, Svět v plamenech), seržantka Pleskot Řiťka (Jo Eaton-Kent: Don't Forget the Driver), vlkodlačice Angua v podání Maramy Corlett (Blood Drive, Simulant) a vrah Karcer v podání Sama Adewunmiho (Poslední strom, Šťastlivec od Stana Lee).

(Zdroj - Tisková zpráva HBO GO Europe)


Zbývá dodat, že moderní inkluzivní seriál (jak ho označují sami autoři) je pod režijním dohledem Craiga Viveirose (Válka světů), Briana Kellyho (Cizinka, Poldark) a Emmy Sullivan (Tichý svědek, Doctor Who). Hlavním scenáristou seriálu je Simon Allen a jeho tým, který tvoří Joy Wilkinson, Catherine Tregenna, Amrou Al-Kadhi a Ed Hime.

Podle ukázek vypadá seriál dost ujetě a humorně, tedy přesně tak, jak to máme u pratchettovek rádi. Už jste viděli první díl? Pochlubte se svými dojmy do komentářů zde, anebo na našem Facebooku

Autor článku - Michal Černý