God of War na PC - Trailer a hardwarové nároky

09.12.2021

Srdce nejednoho hráče zaplesalo, když jsme se dozvěděli, že jedna z nejúspěšnějších PS exkluzivit zamíří na počítače. Nyní už máme konečně k dispozici nejen oficiální představení, ale také požadavky na naše stroje. A myslím, že to udělá radost většině z nás.

Už teď je jasné, že PC verze tohoto severského hitu bude jednou z nejprodávanějších her roku 2022. A to i když vyjde hned na jeho začátku, tedy  14. ledna. Na Steamu si již teď můžete hru předobjednat. 
Příjemnou zprávou je určitě fakt, že nepůjde jen o ,,obyčejný" port, ve kterém bychom se dočkali jen lehkých úprav. PC verze bude totiž obsahovat spoustu vylepšení, který by měly dodat novému Kratosově příběhu ještě větší šmrnc.

Oproti původní verzi na PS4 se tedy můžeme těšit na:

HDR, vyšší rozlišení stínů, kvalitnější odrazy prostředí, efekty Ground Truth Ambient Occlusion (GTAO), anebo Screen Space Directional Occlusion (SSDO). Počítat můžeme i s podporou 21:9 ultra širokých monitorů, nastavitelným ovládáním na klávesnici a vůbec komplexnějším nastavením všech parametrů či odemčeným framerates.

PC verze bude také podporovat ovladač DualSense z PS5 i DualShock 4 z PS4 a stejně tak další gamepady. 

Co se týká hardawrových požadavků, je zde celkem 5 možností, přičemž ta střední, byť je označena jako High, bude dostupná většině hráčů, což je skvělá zpráva a je dobré si uvědomit, že tvůrci ze Santa Monicy mysleli na to, aby byl titul přístupný i těm, kteří nevlastní nejmodernější zařízení. Ostatně, požadavky si můžete díky přehledné tabulce porovnat se svým PC sami:

No a nakonec tu máme samotný trailer, který vypadá naprosto úchvatně a vypadá to, že zcela naplňuje veškeré sliby a technické detaily, jež jsou popsány výše. Pokud by Playstation nakládal se všemi svými exkluzivitami, které se následně dostanou i na PC, tak, jako s touto, pak se rozhodně nemusíme o spokojenost v hráčské komunitě nikterak bát. 

Autor článku - Michal Černý