Ghostbusters: Afterlife - Duchy je potřeba krotit i po 22 letech

29.07.2021

Ano, přesně tolik let uběhlo od snímku Ghostbusters 2 (1989), za nímž stojí, stejně jako u prvního dílu, Ivan Reitman, původem z Československa. Jeho syn Jason se rozhodl v odkazu pokračovat, a tak vznikl oficiální třetí díl dnes již kultovní hororové/komediální série. Jo, a zapomeňte na nepovedený ženský remake z roku 2016, který nemá s ničím nic společného. 

Snímku se po dvou odkladech dočkáme v kinech 10. listopadu a objeví se v něm například Paul Rudd (Ant-Man) či Finn Wolfhard (Stranger Things), o známé a oblíbené tváře současnosti tedy nouze nebude. V hereckém obsazení dokonce svítí i většina původních hvězd (Bill Murray, Sigourney Weaver, Dan Aykroyd - ten se opět podílel i na scénáři - a Ernie Hudson), které sice v trailerech nenajdeme, pouze na fotkách, videu a jednom náznaku, ale je vcelku jisté, že se i jich během filmu dočkáme.

A jak se staví k pokračování samotný otec zakladatel? O tom krátce pohovořil Jason pro magazín Empire:

„Můj otec kvůli koronaviru moc nevychází z domu. Nechal si ale udělat test, nasadil si roušku a dojel se podívat ve studiu na film. Potom plakal a řekl - Jsem tak hrdý, že jsem tvůj táta. A to byl jeden z nejúžasnějších okamžiků1 mého života.“

Autor článku - Michal Černý