GDS Prague 2023: Studio Sagittaras Games chce změnit pohled na mobilní hraní

06.12.2023

Ve dnech 8.-9. prosince 2023 proběhne v Kongresovém centru v Praze další ročník herní konference GDS (Game Developers Session) Prague. Jedním ze studií, které zde budou prezentovat své projekty, bude tuzemské uskupení Sagittaras Games, které se zúčastnilo i minulého ročníku. Letos naplno představí svůj nejnovější herní titul – mobilní fantasy MMORPG Spellborn.

GDS Prague je nejstarší středoevropskou konferencí, která se zaměřuje na herní vývoj, technologie a marketing. Desítky až stovky začínajících nebo světově známých herních studií mohou mezi sebou sdílet své nové projekty, či navázat prospěšnou spolupráci s investory anebo zástupci vydavatelství.

Akce je rozdělena na dvě hlavní části. V jedné proběhnou workshopy, meetingy a přednášky známějších osobností herní scény, ve druhé dostávají svůj prostor nezávislá studia v sekci Indie Expo, kde je možné získat i ocenění kupř. za nejlepší hru nebo design. Zajímavostí je doplňkový event v podobě standardního 48hodinového Game Jamu, jehož spolutvůrcem je také Univerzita Karlova.

Právě Indie Expo bude stanovištěm nezávislého studia Sagittaras Games, které zde vůbec poprvé obšírněji odhalí potenciál svého mobilního projektu Spellborn. Čím konkrétně chce na konferenci zaujmout?

Hra jako celek bude ve svém žánru, což je mobilní MMORPG, nadneseně řečeno významným narušením Síly, a to jak z hlediska mechanik, tak i vyprávěním příběhu na pozadí. Co se příběhu týká, chceme se odlišit ode všech titulů v našem žánru a namísto statického světa budovat živý a proměnlivý, přesto propojený a chytrý ekosystém, který hráčům poskytne hodnotný zážitek navíc,“ říká za tým Storytellerů Michal Černý.

Zájem o náš příběh chceme v hráčích pěstovat po celou dobu vývoje, a proto jsme si už na konferenci nachystali dva extra bonusy. Prvním je demo verze hry samotné, která je nezvykle koncipovaná jako prequel hlavní příběhové kampaně. Pro nás vypravěče je to skvělá příležitost představit už teď postavy, které se v ní objeví. Druhým bonusem jsou sběratelské karty, které v základu blíže představují některé z důležitých aspektů našeho příběhu. Návštěvníci si tak odnesou nejen vzpomínku na hru, ale i část její duše doslova ve své kapse. Tuto karetní sadu chceme rozšiřovat a mít na každé podobné akci, které se budeme účastnit,“ doplňuje opět Michal Černý


O Sagittaras Games

Sagittaras Game je české nezávislé herní studio, které vzniklo na podzim roku 2020. Už o několik měsíců po založení vydalo první titul – mobilní arkádovou hříčku Vectro Blast, na které kontinuálně pracuje dodnes.
Aktuálně se studio zaměřuje na vývoj hry Spellborn.

Sagittaras.cz

Instagram


Zdroj textu – Tisková zpráva Sagittaras Games