Fumecu no Anata e - Nové anime od autorky Koe no Katači

07.09.2021

K Fumecu no Anata e jsem se poprvé dostal ještě nějakou chvíli před vydáním televizní adaptace. Když se ke mně dostala sběratelská edice skvělé mangy Koe no Katači, byla u ní přiložena drobná ukázka z nové práce od stejné autorky. Ukázkou byla jedna kapitola mně neznámé mangy, která mi sice přišla poměrně zajímavá, ale nějak více jsem se po ní nesháněl.

Když jsem ale na začátku letošní jarní sezóny zapnul další začínající kousek jménem Fumecu no Anata e, zjistil jsem, že je to začátek právě té mangy, jejíž název jsem již dávno zapomněl. Zjistil jsem také, že se bude jednat o to nejlepší, co jarní sezóna přinesla.

Nejdříve neměl žádnou podobu. Dopadl na Zem jen jako záře. Když se střetl s kamenem, dokázal získat jeho podobu a čekal. Po dlouhé době plné dešťů dokázal získat formu mechu. Když se ale okolí začalo zasypávat sněhem, spadl na něj zraněný, umírající vlk. Následně se převtělil do podoby vlka. Poté, co se mu rychle zahojila jeho zranění a dokázal napodobit vlkův pohyb, začal být zvědavý a vydal se na cestu.

Při cestě zasněženou pustinou narazil na vesnici polorozpadlých domů. Tam na něj čekal chlapec, majitel již mrtvého vlka. Ten byl ponechán osamocen svou rodinou a sousedy, kteří se vydali hledat lepší svět, ráj. Místo, kde není zima, hlad a smrt. Chlapec zůstal jen proto, aby mohl počkat na svého čtyřnohého kamaráda. Když už se s ním ale setkal, mohl vyrazit za ostatními.

Cesta byla velmi náročná, a tak ji po několika dnech chlapec vzdal. Silně zraněný se společně s vlkem vrátil zpět do své chatrče. Tam svým zraněním podlehl a zemřel. Vlk tak poprvé zažil smrt někoho blízkého a po nabytí chlapcovy podoby se vydá na cestu. Cestu za poznáním, přáteli a smrtí.

Na úplný začátek musím říct, že Fumecu no Anata e připravila jednu z nejlepších epizod v anime, kterou jsem kdy viděl. Během jediného dílu mě dokázala naprosto připoutat k židli, vyvolat ve mně opravdu silné pocity a neuvěřitelně mě navnadila na zbytek série.

Hned po prvním dílu se mrazivá atmosféra změnila na prosluněné lesy připomínající západ Spojených států. Samotné prostředí se změnilo hned několikrát a máme tedy možnost poznat více různých kultur a obyvatel tohoto světa.

V každé z oblastí narazí Fuši (jméno, které chlapec později dostane) na někoho, kdo mu pomůže posunout se dál k tomu být člověk. Ať už je to malá March, která byla vybrána jako rituální oběť pro místního boha, mladík Gugu, jenž byl jako malý znetvořen a nyní se skrývá před světem, nebo dívka Tonari, která byla společně se svým otcem odvlečena na vězeňský ostrov, kde vražda není zločinem.

Nejen díky nim můžeme sledovat vývoj našeho hlavního hrdiny, který sledujeme opravdu od úplného začátku.

Jeho cesta světem ale není jen příjemná. Poznává smrt i bolest. A těch smrtí opravdu nebylo málo. Často jsem dokonce četl, že už se jednalo spíše o naprosto bez nápadu vytvořené citové vydírání, ale s tím opravdu nemůžu souhlasit. Hlavně proto, že tady je smrt vytvořena hlavně pro zvýraznění určitých stránek hlavního hrdiny a pochopení toho, co bude zažívat napříč celou svou existenci. Tím samozřejmě nechci říct, že by zde byla nouze o emocionálně silné momenty. Jak už jsem psal na začátku, jedná se o titul od autorky perfektního Koe no Katači, takže je opravdu vše zvládnuto na jedničku.


Když k velmi dobrému příběhu, dobře napsaným postavám (a to už jak hlavním, tak i vedlejším) přičtu skvělý soundtrack s výborným openingem a nádherný svět, nemám si opravdu na co moc stěžovat. Celkově můžu s čistým svědomím udělit 87% a zbytek si případně nechám na další sérii, která již byla oznámena.


Autor článku - Biasim