Fotky z natáčení Ms. Marvel a Snyderovy vize Green Lanterna

02.05.2021

Některé projekty dopadnou podle vize jejich tvůrců, jiné zase ne...

A přesně to je případ marvelovské série Ms. Marvel a Green Lanterna, kterého si ve ve své Justice League vysnil pro změnu Zack Snyder. Nově "vypuštěné" fotky ukazují, jak bude vypadat v kostýmu Kamala Khan a jak se natáčela původní verze Justice League. A jelikož mají dámy přednost, začneme u první zmíněné!

V minulosti jsme se dočkali hned několika materiálů, které ukazovaly, jak asi bude vypadat nová marvelovská série. Kromě videa z natáčení jsme mohli vidět kostým, který si Kamala oblékla v rámci probíhajícího karnevalu či Halloweenu (zatím nebylo specifikováno, o co přesně šlo). Kostým však nebyl její. Jednalo se jen o volně prodejnou repliku, která představovala dětský kostým známější Captain Marvel - Carol Danvers.

Fanoušci tak první náhled na oficiální oblek Ms. Marvel mají možnost spatřit až nyní. Jak bude vypadat v pohybu je otázka, ale musíme ocenit, že komiksu se minimálně na těchto fotkách tvůrci drží pevně. Typické barvy i logo jsou zachovány - žádné výrazné experimenty se nekonaly. Alespoň v tomto ohledu tak můžeme zůstat naprosto klidní. Tak snad nás o svých hereckých schopnostech přesvědčí i Iman Vellani, která si tuhle postavu zahraje ve své sérii i v plánovaném druhém díle Captain Marvel. Ani bychom se moc nedivili, kdyby nakonec byla oblíbenější než její vzor, který fanouškům nesedí zejména proto, že Carol ztvárňuje Brie Larson - ale to je zase na delší povídání.

Ale dost bylo Marvelu. Plynule se přesouváme k DC, a tak trochu načínáme pomyslné "co by, kdyby...".

Zveřejněny totiž byly fotky Waynea T. Carra, který si v Snyderově vizi Justice League měl zahrát Green Lanterna - konkrétně pak postavu Johna Stewarta. Jak už jsme však psali v rámci jedné z novinek na Facebooku, Warner Bros pro tento nápad neměl pochopení. A to jak v případě první verze filmu, tak i v případě Justice League: Snyder Cut. Warneři mají prostě s Lanterny úplně jiné plány (které zahrnují i seriál na HBO Max), a tak se jim nehodilo, aby někde existovala další varianta "jejich produktu". A nic na tom nezměnil ani fakt, že John Stewart by se ve finální verzi filmu objevil jen na několik málo vteřin. Snyder nakonec jeho roli přeobsadil i v rámci DC postav. Tam, kde jste původně měli vidět Lanterna, tam najednou stál Martian Manhunter.

Fanoušky tak může potěšit alespoň tato krátká sada fotografií, které ukazují Carra na kamerových zkouškách. Aspoň částečně tak můžeme posoudit, jak by se herec v této roli vyjímal. Kostýmové ukázky se bohužel asi nikdy nedočkáme, ale jak se říká - Je to lepší než drátem do oka!

Autor článku - Nevka