Fortnite X Marvel: Nulová válka

09.06.2022

Jedním z největších hitů minulého roku byla šestidílná komiksová minisérie Batman/Fortnite, ve které se Temný rytíř dostal do světa veleúspěšné počítačové hry a snažil se odhalit její principy. Komiks přinesl nejen zajímavý nápad a hezkou kresbu, ale i (což bylo hodně důležité) kódy ke hře, díky kterým si mohli hráči pořídit nové skiny a artefakty. 

Komiks byl trefou do černého nejen u nás, ale po celém světě. Takže není divu, že u něj nezůstalo a do počítačového klání se ve velkém zapojil i Marvel. Ten se rozhodl konkurenční DC ještě trumfnout, a tudíž vyslal do světa Fortnite své největší a nejpopulárnější hrdiny: Spider-Mana, Wolverina, Iron Mana a Shuri z Black Panthera. Všichni se ocitají na tajemném ostrově, který je uzavřený v nekonečné válce. Tu může zastavit jen jediná věc - úlomek Bodu nula, který uvíznul v marvelovském univerzu

Batman/Fortnite byl opravdu až nečekaně velký hit,“ říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW. Čekali jsme zájem, to ano, ale to, k čemu došlo, nás naprosto převálcovalo. Takže u nového projektu se už snažíme být připraveni. Koneckonců, je to Marvel. A Marvel je teď u nás, díky filmům, seriálům, a i díky vydávaným komiksům, na vrcholu popularity. A navíc, bez ohledu na to, že jde o Marvel a Fortnite a bez ohledu na bonusy - je to vážně zábavný komiks.“ 

Na pětidílné akční sérii, ve které se hrdinové snaží získat mocný artefakt dříve než jejich soupeři, se podílí úspěšný scenárista Christos Cage, který psal už Batman/Fortnite. A opět se spojil s Donaldem Mustardem z firmy Epic. Tentokrát si k ruce vzali skvělého kreslíře Sergia Davila. Společně stvořili sérii, ve které se opět střetnou dva slavné vesmíry. A stejně jako v u Batmana, i tady budou součástí kódy, kterými se hráči dostanou ke speciálním kostýmům a předmětům! Jak jinak než s marvelovskými motivy. 

„Samozřejmě," říká Petr Litoš, „lidi na téhle sérii zajímá hlavně to, jaké budou exkluzivní bonusy. Jaké skiny a jiné vychytávky získají s nákupem komiksu a zadáním kódu do svého počítače. Jak si nejen užijí komiks, ale i vylepší svou postavu a možná i celou hru. Není třeba se obávat, opět budou k dispozici skvělé exkluzivní předměty. K některým bonusům se jinak než s komiksem nedostanete, některé pak budou po určité době uvolněny i na volný trh, ale za podstatně vyšší cenu, než jaká je cena s komiksem.“ A co to tedy bude konkrétně?

S prvním číslem získají hráči nový kostým Spider-Mana, na který se určitě mnoho lidí těšilo. S druhým číslem si budou moci svou zbroj a předměty hodit do barev Iron Mana. Červenozlatý kov sekne každému! Třetí číslo přinese krumpáč... Ovšem krumpáč, který patří Wolverinovi! Tyto tři věci budou moci mít čtenáři komiksu s předstihem před všemi ostatními. Zbývající předměty už ale k dostání mimo komiks nebudou. Čtvrté číslo kupříkladu přinese skvělý exkluzivní bonus - speciální sprej s tagem Nulové války. A pátý, poslední sešit, poskytne úžasnou a jinde nesehnatelnou nahrávací obrazovku, která hráče i mezi jednotlivými bitkami vezme do světa Nulové války! A pozor - ti, kteří zadají všech pět kódů, dostanou ještě navíc vážně parádní odměnu: extra nadupaný kostým inspirovaný Nulovou válkou! 

Pětidílná série Fortnite X Marvel: Nulová válka u nás začala vycházet 8. 6. 2022 souběžně s americkým vydáním a bude k dostání jak v knihkupectvích, tak na novinových stáncích. Čeští hráči nebudou proti těm zahraničním nijak znevýhodněni, budou mít nové vybavené ten samý den, jako hráči po celém světě!

Zdroj textu - Tisková zpráva nakladatelství CREW