Filmové Hunger Games se vrátí - A má to potenciál

08.08.2021

Je zvykem, že známé značky se ždímají, jak jen to jde. Občas však v oživení série nějaký ten smysl najít lze. A tak je tomu i v případě nových Hunger Games.

Na začátek je třeba vysvětlit, že nový film nebude klasickým pokračováním, ale prequelem původní série. Vrátíme se do minulosti a posvítíme si na to, jak se zrodila zkažená chlouba hlavního města Kapitolu - prezident Snow. Příběh nás totiž zavede do doby 10. Hladových her, kdy Coriolanus Snow ještě studoval na Akademii a díky novému formátu her se jako trenér jednoho ze splátců dostal i k jejich „pořádání".

Jedno můžeme říct s naprostou jistotou. Příběh není pouhým výmyslem, který by si Lionsgate a tvůrci připravovaného snímku vycucali z prstu, aby z kapes filmových fanoušků vytáhli o pár korun více. Jeho základy položila sama autorka Suzanne Collins ve své knize - Balada o ptácích a hadech. A ač se to zprvu zdálo nemožné, kniha opravdu stála za to. Konec byl sice naprosto zbytečně uspěchaný, ale jinak se „balada" stala důstojným nástupcem úvodní trilogie. Pokud byste se o této knize rádi dozvěděli více, pak vás můžeme odkázat na naši recenzi, kterou naleznete pod >tímto< odkazem. Kromě samotného hodnocení se v ní dozvíte i mnoho dalších informací k samotnému příběhu, který nás bude brzy čekat i na velkých filmových plátnech.

O režii se postará opět Francis Lawrence, který stál prakticky za všemi „Hunger Games" filmy (kromě toho prvního). Scénář potom na základě předlohy napíše Michael Arndt, který proslul „Malou Miss Sunshine", excelentním třetím Toy Story nebo scénářem pro právě druhé Hunger Games. Film by se měl podle současných informací začít natáčet přibližně v první polovině roku 2022, což také znamená, že premiéry bychom se mohli dočkat někdy na konci roku 2023. A my doufáme, že to bude stát za to.

Casting hlavních postav zatím není známý, ale s oficiálním potvrzením snímku by se informace o hercích mohly začít objevovat již brzy. Zatím mám pouze jediného favorita, tedy spíše favoritku. V koutku duše doufám, že zvrhlou hlavní organizátorku her - doktorku Gaulovou - by mohla ztvárnit Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová z Fénixova řádu). Tak se nechme překvapit! Třeba se toto přání stane skutečností.


Autor článku - Nevka