Febiofest končí?!

10.10.2022
Ano, čtete správně. Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších akcí naší historie se ruší. Tedy aspoň minimálně na jeden rok, a to z důvodů stažení jakýchkoliv práv na použití značky Febiofest v jakýchkoliv rukách. Co se stalo a jak je to možné?

V roce 2012 se Fero Fenič ze zdravotních důvodů vzdal vedení Febiofestu, které převzala firma Erbia Holding. Ta do ředitelského křesla dosadila Kamila Spáčila, což se nakonec ukázalo být tím nejhorším možným řešením. Sám Fenič se stal čestným prezidentem, ale dle jeho slov i přes to nemohl ve firmě nijak rozhodovat, nebyl informován o důležitých změnách a jen přihlížel postupnému odklonu od jeho původních vizí a záměrů. Skrze špatné hospodaření to skončilo insolvencí. A v tu chvíli se rozhodl jednat.

Díky tomu, že nový vlastník - Kamil Spáčil a jeho firma - neplnil podmínky smlouvy o prodeji společnosti Febiofest, získal od od Úřadu průmyslového vlastnictví zpět do vlastnictví veškeré ochranné známky. Díky tomu zakázal s touto značkou jakkoliv manipulovat.

Tímto jakékoliv jeho další spojení s Mezinárodním filmovým festivalem Praha - Febiofest a značkou Febiofest považuji za ukončené. Devětadvacetiletá tradice mě zavazuje, a to i za cenu dočasného přerušení festivalu, zachránit hlavnímu městu jeho největší filmovou akci,“ uvedl Fenič pro média, čímž udělal jasnou tlustou čáru za jakoukoliv manipulací s jeho majetkem.

Je tedy jasné, že minimálně další ročník na jaře příštího roku nebude. Sám Fenič dodal, že sice nemá sílu na to převzít zpět celou organizaci, avšak bude nyní hledat vhodné zastoupení, které Febifofest přivede zpět k životu. Zda se to ale podaří není vůbec jisté. Pokud se nikdo vhodný nenajde, jakože to bude hodně složité, bude festival nadobro zrušen. 


Zdroj - irozhlas.cz, ČTK

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

V blízké budoucnosti vypukne občanská válka mezi autoritářskou vládou Spojených států a různými secesionistickými hnutími. Známý válečný fotograf Lee Smith zachrání začínající fotoreportérku Jessie před sebevražedným bombovým útokem v New Yorku. Tím začíná celý příběh, který je... o čem vlastně příběh je? Jedná se o politické vyjádření,...

Japonský fotbalový svaz už nebaví prohrávat. Rozhodne se tedy vychovat prvotřídního střelce, který dovede národní tým k vítězství na mistrovství světa. Což by nebylo nic překvapivého – překvapivá je metoda, kterou na to použije. Shromáždí tři stovky nejlepších hráčů středoškolské ligy a neprodyšně je uzavře do zvláštního tréninkového zařízení...

Ivan Hlas, významný písničkář české hudební scény, se chystá oslavit 70. narozeniny, které připadají na 10. května, docela unikátním způsobem. Toto výročí si připomene sérií komorních koncertů pod názvem Pramínek času, kde vystoupí ve formaci Ivan Hlas Trio.