Febiofest končí?!

10.10.2022
Ano, čtete správně. Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších akcí naší historie se ruší. Tedy aspoň minimálně na jeden rok, a to z důvodů stažení jakýchkoliv práv na použití značky Febiofest v jakýchkoliv rukách. Co se stalo a jak je to možné?

V roce 2012 se Fero Fenič ze zdravotních důvodů vzdal vedení Febiofestu, které převzala firma Erbia Holding. Ta do ředitelského křesla dosadila Kamila Spáčila, což se nakonec ukázalo být tím nejhorším možným řešením. Sám Fenič se stal čestným prezidentem, ale dle jeho slov i přes to nemohl ve firmě nijak rozhodovat, nebyl informován o důležitých změnách a jen přihlížel postupnému odklonu od jeho původních vizí a záměrů. Skrze špatné hospodaření to skončilo insolvencí. A v tu chvíli se rozhodl jednat.

Díky tomu, že nový vlastník - Kamil Spáčil a jeho firma - neplnil podmínky smlouvy o prodeji společnosti Febiofest, získal od od Úřadu průmyslového vlastnictví zpět do vlastnictví veškeré ochranné známky. Díky tomu zakázal s touto značkou jakkoliv manipulovat.

Tímto jakékoliv jeho další spojení s Mezinárodním filmovým festivalem Praha - Febiofest a značkou Febiofest považuji za ukončené. Devětadvacetiletá tradice mě zavazuje, a to i za cenu dočasného přerušení festivalu, zachránit hlavnímu městu jeho největší filmovou akci,“ uvedl Fenič pro média, čímž udělal jasnou tlustou čáru za jakoukoliv manipulací s jeho majetkem.

Je tedy jasné, že minimálně další ročník na jaře příštího roku nebude. Sám Fenič dodal, že sice nemá sílu na to převzít zpět celou organizaci, avšak bude nyní hledat vhodné zastoupení, které Febifofest přivede zpět k životu. Zda se to ale podaří není vůbec jisté. Pokud se nikdo vhodný nenajde, jakože to bude hodně složité, bude festival nadobro zrušen. 


Zdroj - irozhlas.cz, ČTK

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Letošní rok jsou žně pro milovníky Spider-Mana a hráče (kteří nevlastní konzole) v jednom. Zatímco v létě dorazil na PC výtečně zvládnutý port ještě lepší akce Petera Parkera z roku 2018, nyní tu máme neméně povedenou sólovku jeho nového parťáka, jenž dorazil na PS v roce 2020. Takhle... čekáte snad od tohoto portu něco jiného než...

Pochutnejte si na nových kulinářských dobrotách z Azerothu díky knize World of Warcraft: Nové příchutě Azerothu. Věhlasný šéfkuchař a pandaren Nomi vás v pokračování Oficiální kuchařky, vydané v roce 2017, provede rozmanitými zeměmi Azerothu a představí recepty, které se poprvé objevily v rozšířeních této nesmírně populární hry od studia Blizzard.

Avatar nikdy nebude patřit ke špičkám scénáristiky, ba ani herecké výkony nemusí aspirovat rovnou na Oscara. To, co dělá tento svět výjimečným, jsou pevná režisérská vize, prvotřídní uchopení a zachycení atmosféry a vizuální zpracování pocházející z míst za hranicemi naší sluneční soustavy.

Od roku 1995, kdy vyšlo Toy Story, potažmo až od roku 1998, kdy vyšlo A Bug´s Life, se téměř každý rok můžeme těšit na jednu či dvě nové pixarovky. Za celou tu dobu jich vzniklo opravdu dost, nicméně kouzlo Pixaru spočívá i v tom, že se snaží neustále posouvat kupředu jak ve stylu vyprávění, tak i vizuální prezentaci....