Fantastická zvířata 3: Brumbálova tajemství - První trailer ukazuje novou podobu Grindelwalda

10.12.2021

Od chvíle, co byla oficiálně oznámen další díl do nové potterovské ságy, očekávají fanoušci jakékoliv nové informace. Bude se na to dát ještě vůbec dívat? Má to smysl? Po dnešku si mohou trochu ulevit. S první ukázkou sice toho nevíme o nic víc než předtím, ale ostuda to zatím také není.

Ještě než si pustíte ukázku, je dobré vědět, že rozhodně není celá jen o novém filmu. Většinu stopáže totiž zabírá retrospektivní vzdávání úcty předchozí filmové sáze a dočkáte se tak mnoha záběrů ze všech osmi filmů s doprovodným komentářem. Warner Bros. totiž slaví 20 let od vydání prvního filmu série, tedy Harry Potter a Kámen mudrců. Na HBO dokonce aktuálně běží vědomostní soutěž věnovaná světu Harryho Pottera a sem tam se objeví upoutávka na speciální setkání všech klíčových herců. Ovšem bez J. K. Rowling

Samotná ukázka z filmu neukazuje příliš, celá je protkána proslovem mladého Brumbála směrem k Mlokovi, to vše je prostřiháno mnoha akčními sekvencemi. Určitě ale potěší krátký záběr na Madse Mikkelsena, jenž v roli Gridelwalda vystřídá Johnnyho Deppa. 

Nezbývá tedy než doufat, že třetí díl, když už nic jiného, aspoň vrátí sérii minimální důstojnost, kterou měl ten první. Neradi bychom se totiž jako fanoušci tohoto světa dočkali dalšího propadáku, který by velmi jednoduše mohl jakékoliv další snahy o živé zpracování knih na velmi dlouho zakopat hodně hluboko pod zem. 

Na závěr je ještě nutné říct, že plnohodnotného traileru se dočkáme v pondělí 13. prosince

Autor článku - Michal Černý