Expendables 4: Plnohodnotné pokračování nebo spin-off s Jasonem Stathamem?

01.09.2021

Co si budeme povídat, tahle série filmů je prostě splněný sen pro ty, kteří vždycky chtěli vidět své dětské hrdiny v jednom filmu. I když se to nezdá, akční hvězdy 80. a 90. let ještě pořád dokážou přitáhnout pozornost, ale tým se samozřejmě musí aspoň částečně přizpůsobit modernímu divákovi a najít buď akčního současníka, anebo třeba nějakou svůdnici, která natáhne ještě ten poslední zbytek mužského publika.

A proto se k týmu ve složení Jason Statham (Lee Christmas), Dolph Lundgren (Gunnar Jensen), Randy Couture (Toll Road) a Sylvester Stallone (Barney Ross) přidávají pro další díl rapper a příležitostný herec 50 Cent (Hale Caesar), Megan Fox a Tony Jaa. S touto informací přišel exkluzivně magazín The Hollywood Reporter. 

A otázka v nadpisu? To je jednoduché. Hlavním hrdinou totiž tentokrát nebude Sylvester Stallone, ale Jason Statham, což dává důvod k zamyšlení, o jak moc veliké pokračování tady jde. Nakonec je to ale vcelku jedno, prostě vznikne další akční a nabušená řežba s účastí některých akčních legend na velikém plátně. A to je přece hlavní. 

Režie se ujme Scott Waugh (Act of Valor, Need for Speed), na scénáři pracovali hned tři lidé - Spenser CohenMax Adams a John Joseph.

Je ohromně zábavné spojit tyto hvězdy v nekompromisním akčním filmu, který bude tím největším a nejdrsnějším dobrodružstvím," dodává Jason Constantine, prezident akvizic a koprodukcí společnosti Lionsgate Motion Picture Group. Natáčení započne letos v říjnu. 

A jak se na snímek těšíte vy? Máte pořád v oblibě staré akční hrdiny, anebo dáváte přednost moderním superhrdinům komiksového světa? 

Autor článku - Michal Černý