Eternals se už blíží - A stále vypadají fantasticky

11.10.2021

Eternals, Hawkeye a třetí Spider-Man. Fanoušci Marvelu se do konce roku mají opravdu na co těšit. A co vyhlížíme s největším očekáváním my?

Pro někoho možná bude naše volba nepochopitelná. Zvláště pak v době, kdy už nám na dveře pomalu klepe prosinec, který do kin pustí Spideyho „No Way Home", od kterého se očekávají velké věci. Potvrzená účast Doctora Strange, záporáci z původních sólovek s Tobeym Maguirem a Andrew Garfieldem nebo samotný návrat původních představitelů. Už na první pohled myšlenka, která musí představovat vrchol blaha pro všechny fanoušky. Nás však zaujalo něco trochu jiného.
Eternals.

Týmovka, která představí tým „prastarých" bytostí, které po dlouhá léta žily všem na očích a přitom dokonale skryty. Film, který nás po dlouhé době zaujal v trailerech svým odlišným vizuálem a prací s reálnými lokacemi. Eternals působí civilním dojmem i přes to, že se jedná o kosmickou záležitost s extrémně silnými postavami.

Velkou zásluhu na tom má hlavně režisérka Chloé Zhao, která v minulém roce vstoupila do povědomí široké veřejnosti režií oscarového snímku „Země nomádů". A jakkoliv se na první pohled zdá, že tvůrkyně dramatu z nevadského venkova nemá fanouškům Marvelu co předat, v trailerech to působí zatím výborně. Ano, Eternals jsou hodně jiní, čímž na první pohled odrazují velkou část klasických fandů MCU, ale je to právě jejich odlišnost, která v nás vzbuzuje naději, že bychom mohli dostat něco nového. Něco svěžího.

Pevně proto doufám, že 4. listopad naplní naše očekávání. Moc rádi bychom po Shang-Chim, s jehož úspěchem jsme na základě nepovedených ukázek ani nepočítali, dostali další kvalitní marvelovku. Protože Marvel do dalších fází potřebuje nové postavy, které budou mít charisma a zvládnou udržet universum na nohách.

Čekání si zatím můžete zkrátit krátkou ukázkou, která dává nahlédnout do charakterů a schopností jednotlivých postav.