Elden Ring - Vylepšené Dark Souls je tu!

11.06.2021

Ještě než začne herní veletrh E3, dočkali jsme se krátkého doplňujícího programu v rámci Summer Game Festu. Ten přinesl několik zajímavých herních novinek a zajímavostí, ovšem to nejlepší si nechal na závěr.

Po dvouletém mlčení tak zcela nečekaně dostáváme gameplay trailer na Elden Ring, což je temná RPG fantasy adventura, ne nepodobná Darks Souls. Ono taky jak by ne. Na hře totiž pracuje studio FromSoftware, které má tuto známou sérii na starost, stále v čele s Hidetakou Miyazakim. Ten ke tvorbě nového a masivního fantasy světa navíc přizval spisovatele George R. R. Martina (Píseň ledu a ohně).

Už z této první ukázky je jasné, a potvrzují to i sami vývojáři, že půjde o rozsáhlý, temný a nepřátelský svět, plný nových typů protivníků a dech beroucích lokacích. 

Těšit se prý také máme na rozsáhlou škálu zbraní a kouzel, mezi nimiž bude možno vybírat, také na střídání denní doby a počasí, diverzitu lokací a volbu vlastní taktiky postupu.

Co ale zaujme nejvíc je bezpochyby hluboký a do dávné minulosti zakořeněný příběh. Hráč bude odhalovat nejen současné záhady, ale zároveň si bude rozšiřovat znalosti o historii celé civilizace skrze obsáhlé mýty a legendy. 

Zkrátka, tohle vypadá na pořádně propracovanou a inteligentní fantasy řežbu, která si v ničem nezadá se svým starším bratříčkem. Určitě taky potěší datum vydání, které je aktuálně stanoveno na 21. ledna 2022. Dostupný bude na PC (pouze digitální forma), PS4 a 5, Xbox Series X/S a Xbox One.


Autor - Michal Černý