Druhý Doctor Strange - Velkolepý návrat Sama Raimiho a Professora X

14.02.2022

Už za pár týdnů, 6. května, se do kin dostane jeden z největších a nejšílenějších filmů komiksového Marvel universa. Tvůrci slibují obří „gamechanger“, větší než byl snímek Spider-Man: No Way Home, přičemž od počátku propagace fanoušci očekávají spolupráci mnoha komiksových postav, které jsme měli možnost ve filmech vidět za posledních 20 let. A zdá, že se jim přání splní.

Neskutečně skvělý po vizuální, hudební ale i charakterové stránce. Takový je nejnovější trailer na snímek Doctor Strange: In the Multiverse of Madness. Ve snímku, jenž má na svědomí Sam “Spider-Man“ Raimi, najdeme čaroděje ve svízelné situaci. Musí se totiž porvat s následky otevření Multiverza, které nastartoval ve spolupráci se Spider-Manem. Co to znamená? Hrozba (či pomoc) může od této chvíle přijít z jakéhokoliv paralelního vesmíru. A může to být opravdu kdokoliv, dokonce i alternativní verze již nám známých hrdinů.

Strange tak bude muset najít v tomto šíleném bordelu mocné spojence a zastavit opravdu hrozivé a veliké nebezpečí. 

Podle uniklých concept artů a fotek z natáčení to vypadalo, že se můžeme těšit na opravdu skvostná camea a návraty postav, o kterých jsme si dlouho mysleli, že jsou jednou provždy mrtvé. No a podle tohoto traileru vidíme, že se sny mnoha fanoušků stanou realitou.

Tím největším návratem, o kterém se spekulovalo opravdu hodně, tak nejspíše bude Patrick Stewart jakožto Charles Xavier alias Professor X. Jeho hlas je nezaměnitelný a i když tuto postavu vidíme jen maličko zezadu, není pochyb, že je to on. Ten se zde velmi pravděpodobně objeví v roli vůdce uskupení známého jako The Illuminati, což je superhrdinský tým nejbystřejších mozků, který operuje v pozadí všech událostí. Jeho členy (a to bude fanoušky taktéž velmi zajímat) jsou Professor X, Doctor Strange, Reed Richards, Tony Stark, Namor a Bolt. Co se týká Tonyho Starka, koluje spekulace, že se zde v jeho kostýmu objeví Tom Cruise, jenž ho měl hrát v MCU původně. Pokud se zjeví i Reed, pak to bude znamenat i první oficiální představení části týmu Fantastic 4

Co dále potěší mnoho lidí je evidentní live-action zpracování série What If...?, což je velmi oblíbená jak komiksová, tak i nově animovaná verze Marvel vesmíru, která nám ukazuje, co by se stalo, kdyby se věci udály jinak, než jak známe z hlavní časové linie. V traileru tak můžeme spatřit kupříkladu zombie verze jak Doctora, tak i Wandy. Ta se ve filmu ukáže pravděpodobně v roli záporné postavy. Nechybí ale ani Supreme Strange, nejmocnější čarodějova verze.

No, na trailer se podívejte sami a myslím, že stejně jako my, tak i vy dostanete nefalšovaný komiksový hype. Což se u Marvel projektů už nestává tak moc často. Nicméně další velikou otázkou zůstává - dostane se ke slovu i Wolverine?


Autor článku - Michal Černý