Dočká se atentát na Supermana vlastního filmu?

10.08.2021

Námětů na DC filmy je opravdu hodně. Největší úspěch však v poslední době slaví ty z kolonky „šílených".

Není proto divu, že se v současné době nejvíce mluví o možnosti, že bychom se mohli podívat do doby, kdy byl spáchán „atentát na Supermana". Tento námět totiž momentálně do světa DCEU skvěle zapadá. A nemůže za to nikdo jiný než Sebevražedný oddíl Jamese Gunna, který momentálně řádí v kinech a na HBO Max. Je to právě tento film o partě postradatelných záporáků, který nám představil postavu Bloodsporta.

Jak jsme se mohli dozvědět již v traileru, Bloodsport si jednoho krásného dne počíhal s kryptonitovou kulkou na Supermana a poslal ho na jednotku intenzivní péče. Nikdo neví, jestli chtěl tenkrát ikonu Metropolis v přiléhavém trikotu pouze zranit, nebo jestli se mu atentát nepovedl a původním záměrem bylo zabít. No... Přesně na tyto otázky by nám mohl odpovědět případný film. Zájem o jeho natočení projevil i samotný střelec - Idris Elba, který tuto postavu v Sebevražedném oddílu ztvárnil.

Ten prozradil, že by ho velice lákalo prozkoumat jednotlivé detaily této akce. Proč se vlastně DuBois rozhodl Supermana „sestřelit"? Jak probíhal samotný atentát a DuBoisovo následné zatčení? Otázek je samozřejmě mnohem více a my tento námět považujeme za dost zajímavý a pro svět DC taky atraktivní. Bloodsport jako charakter fungoval ve filmu skvěle, a pokud bychom mohli sledovat jeho snahu o likvidaci Supermana, pak bychom se rozhodně nezlobili. Nevadila by nám ani varianta, kdyby se tento příběh přesunul ve formě minisérie na HBO Max. Platforma je na takovéto šílenosti připravena, protože seriál, který se pro změnu bude točit kolem Peacemakera Johna Ceny, už je prakticky hotový.

Líbil by se tento námět i vám nebo byste se mu raději vyhnuli? Podělte se s námi o své názory na Facebooku!